0:1 z Mazurem Ełk w test meczu Wigier Suwałki

Mariusz Klimaszewski
Marek Zakrzewski
W sobotnim sparingu piłkarze Wigier Suwałki przegrali z Mazurem Ełk 0:1. Zwycięskiego gola dla Mazura zdobył Patryk Gondek.

W sparingu, zwołanym w trybie nagłym, Wigry Suwałki na swoim bocznym boisku przy ul. Zarzecze przegrały z Mazurem Ełk 0:1. Trener Kamil Lauryn wspominał, że duża jest trudność w znalezieniu obecnie sparingpartnerów, którzy mają już poumawiane terminy. Trzeba więc szukać każdej okazji, stąd szybko zwołany test mecz z Mazurem Ełk.

Trenerzy Kamil Lauryn i Dariusz Koncewicz w spotkaniu, które trwało 3x30 minut przetestowali ponad 30 piłkarzy w większości wychowanków i piłkarzy z okolic. W meczu padła tylko jedna bramka. W 25 minucie, po składnej akcji Mazura Ełk, zdobył ją Patryk Gondek.

Z tak szerokiego groma testowanych piłkarzy trenerzy Wigier chcą zatrzymać 19. - W tygodniu poinformuję jacy piłkarze dołączą do naszego zespołu. Skład będziemy uzupełniać aż do zamknięcia okienka transferowego - powiedział klubowym mediom trener Wigier Kamil Lauryn.

Suwalska drużyna już 27 lipca rozegra meczu Pucharu Polski z drugoligowym KKS-em Kalisz. Gospodarzem meczu będą Wigry.

Wigry Suwałki – Mazur Ełk 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Bramka: 0:1 Patryk Gondek 25.
Mazur: zawodnik testowany (45. Iwanowski), Wielgat, zawodnik testowany, Piwko, Denert, (75. zawodnik testowany), Dzięgielewski, Popławski, zawodnik testowany, Patryk Gondek, zawodnik testowany, Tuttas (45. zawodnik testowany).