PK
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KSSPR Końskie wygrało z SPR PWSZ Tarnów.

KSSPR Końskie - SPR PWSZ Tarnów 32:30 (11:12)

KSSPR:Szot - Woś 1, B. Sękowski 2, Maleszak 4, Pilarski 2, Goliszewski 8, Rurarz 1, P. Matyjasik 6 (4), T. Napierała 2, Słonicki, Gasin 6.

Bohaterem meczu był bramkarz Daniel Szot, który grał w KSSPR jeszcze w poprzednim sezonie, a teraz został sprowadzony do Końskich w trybie awaryjnym, bo kontuzjowani są Patryk Wnuk i Kamil Buchcic. - Daniel trenował indywidualnie w Krakowie, ale można powiedzieć, że wszedł do naszej bramki praktycznie z ulicy i spisał się znakomicie - cieszył się trener koneckiej drużyny, Robert Napierała. Szot odbił w meczu z SPR PWSZ 19 piłek, co dało mu blisko 40-procentową skuteczność!

Zwycięzca rozgrywek pierwszej w poprzednim sezonie przyjechał do Końskich w roli faworyta. W składzie drużyny z Tarnowa nie ma wprawdzie byłego króla strzelców Superligi, Michała Kubisztala, który przeniósł się do Przemyśla, ale drużyna nadal jest mocna. W jej składzie jest były reprezentant Polski i mistrz kraju z Vive Kielce, Michał Chodara, ale cały sobotni mecz przesiedział on na ławce.

Spotkanie było bardzo ciekawe, zacięte i trzymało w napięciu do końca. Lepiej zaczęli gospodarze, którzy w 8 minucie prowadzili 4:1. W 17 minucie zespół z Tarnowa wyszedł na prowadzenie (6:7) i doholował je do przerwy.

Po niej trwała zacięta walka. W 37 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie 16:14, dwie minuty później wygrywali 18:15. Ale rywale nie odpuszczali. W 47 minucie KSSPR wygrywało tylko 23:22, a w 54 SPR PWSZ wróciło na prowadzenie (25:26). Wydawało się, że konecczanie pękną, ale nic z tych rzeczy. Końcówka należała do naszych szczypiornistów.

- O ile w przegranym meczu w Ostrowcu byliśmy zlepkiem indywidualności, to dziś pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną. Daniel bronił świetnie, ale bardzo pomagali mu koledzy z obrony - mówił Robert Napierała.

Za tydzień KSSPR czeka kolejny bardzo trudny mecz - nasza drużyna zagra na wyjeździe z AZS AWF Biała Podlaska.

Oto nowe PGE VIVE Kielce. Zobacz zmiany i skład na sezon 2018/2019 [ZDJĘCIA]

ZOBACZ PIĘKNE PIŁKARKI RĘCZNE W MUNDURACH I UZBROJONE PO ZĘBY

LEWANDOWSKI I BONIEK DZIĘKUJĄ BIELECKIEMU I SZMALOWI

ZOBACZ OSTATNIĄ W KARIERZE BRAMKĘ KAROLA BIELECKIEGO

NIEPOKONANI. PGE VIVE POŻEGNAŁO SWOJE LEGENDY

Materiał oryginalny: 1. liga. Bramkarz "z ulicy" bohaterem. KSSPR Końskie pokonało bardzo trudnego rywala, SPR PWSZ Tarnów - Echo Dnia Świętokrzyskie