1. liga piłkarek ręcznych. Bardzo wysokie zwycięstwo Korony Handball Kielce na Śląsku

Dawid Łukasik
W meczu pierwszej ligi piłkarek ręcznych, Zgoda Ruda Śląska przegrała z Koroną Handball Kielce.

Zgoda Ruda Śl. - Korona Handball Kielce 23:42 (11:23)

Korona Handball: Hibner, Chodakowska - Zimnicka 1, D. Więckowska 4, Młynarska 3, M. Więckowska 5, Skowrońska 4, Syncerz 11 (8), Szymanik 1, Mochocka 2, Jach 2 (1), Piwowarczyk 1, Parandii 5, Kędzior 3.

Kolejne bardzo wysokie zwycięstwo kielczanek. Tylko początek meczu, gdy Zgoda minimalnie prowadziła, był w miarę wyrównany. Od stanu 3:2 w 5 minucie Korona Handball doprowadziła do swojego prowadzenia 9:3 w 12 i całkowicie przejęła kontrolę nad sytuacją.

- Ale tak naprawdę drżeliśmy do końca meczu o to, żeby nie złapać jakiejś poważnej kontuzji. Rywalki grały bowiem bardzo ostro, szarpały za ręce przy rzutach, pchały nasze zawodniczki będące w wyskoku - relacjonował trener naszego zespołu Paweł Tetelewski. Zgoda miała w tym spotkaniu 18 minut kar, a kielczanki wykonywały aż 10 rzutów karnych.

W jego zespole nie zagrały kontuzjowane Wiktoria Gliwińska i Honorata Czekala, ale za to miał miejsce jeden debiut i jeden powrót. Pierwszy raz zagrała 18-letnia rozgrywająca Martyna Szymanik, która latem trafiła do Kielc z Agrykoli Warszawa. A do zespołu wróciła Olesia Parandii, która doszła z klubem do porozumienia w sprawie nowej umowy.

- Szymanik grała przez całą drugą połowę i wypadła dobrze. Zdobyła bramkę, wypracowała karnego, miała parę asyst. Ustawiłem ją na środku rozegrania, ale ona może grać też z prawej strony. Olesia zadebiutowała na prawym rozegraniu i też zaprezentowała się dobrze. Nareszcie mamy na prawym rozegraniu leworęczną zawodniczkę - dodał Tetelewski.

Kolejny mecz Korona Handball rozegra w ostatni weekend listopada, podejmując AZS AWF Handball 28 Wrocław. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 30 listopada, na godzinę 11.30, ale możliwe, że mecz odbędzie się w piątek, 29 listopada.

POZNAJ KIELECKIE WAGS – PIĘKNE ŻONY I PARTNERKI PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

MARIUSZ JURASIK I GRZEGORZ TKACZYK POBIEGLI WŚRÓD GWIAZD [ZDJĘCIA]

ZOBACZ PIĘKNE KIBICKI NA MECZACH PIŁKI RĘCZNEJ [ZDJĘCIA]

TEN MECZ WYCISNĄŁ ŁZY. GWIAZDY PIŁKI RĘCZNEJ ZAGRAŁY DLA 4-LETNIEGO SEBASTIANA Z BUSKA