Dawid Łukasik
W zaległym meczu pierwszej ligi piłkarek ręcznych, Urbis Gniezno przegrał z Koroną Handball Kielce.

Urbis Gniezno - Korona Handball Kielce 22:37 (12:21)

Korona Handball: Chodakowska, Hibner - Zimnicka 3, Młynarska 4, Gliwińska 3, M. Więckowska 7, Skowrońska 3, Syncerz 6 (2), Szymanik 1, Mochocka 6, Jach 1, Parandii 3, Kędzior.

Kielczanki rozpoczęły rok druzgocącym zwycięstwem w zaległym meczu, który miał się odbyć 12 października. Korona Handball rozniosła w pył rywalki, które zajmują trzecie miejsce w tabeli i podobnie jak nasz zespół, drugi w klasyfikacji, miały na koncie tylko jedną porażkę, a pokonały między innymi jednego faworytów rozgrywek, MTS Żory.

Nasze zawodniczki mogły się trochę tego obawiać tego meczu, bo zespół z Gniezna w kilku meczach pokazał się z bardzo dobrej strony, a u siebie ma wsparcie w licznej i głośnej widowni. Mimo to drużyna trenera Pawła Tetelewskiego prowadziła od pierwszej do ostatniej minuty. Korona Handball zaczęła od 3:0. Urbis dwukrotnie zbliżał się na różnicę jednej bramki - w 9 minucie było 5:6, a w 22 - 12:13. Od tego drugiego momentu do przerwy zespół gości nie stracił już gola, samemu rzucając aż osiem i już po 30 minutach mecz był praktycznie rozstrzygnięty.

W drugiej połowie trwała bardzo dobra gra drużyny z Kielc. Kolejna seria miała miejsce między 32 a 47 minutą - nasze zawodniczki rzuciły wtedy sześć bramek i wygrywały już 24:18.

W środę, 15 stycznia, o godzinie 18.30 Korona Handball zagra u siebie mecz 1/8 Pucharu Polski z KS Kościerzyna.

Arkadiusz Moryto założył się z Blażem Jancem. Jeśli Polska wygra ze Słowenią...