1 liga piłkarek ręcznych. Korona Handball Kielce rozgromiła San Jarosław [zdjęcia]

W meczu pierwszej ligi piłkarek ręcznych, Korona Handball Kielce wygrała z Sanem Jarosław.

Korona Handball Kielce - San Jarosław 40:14 (17:6)

Korona Handball: Hibner, Chodakowska - Zimnicka 5, D. Więckowska 3, M. Więckowska 7 (1), Skowrońska 2, Syncerz 4 (2), Mochocka 5 (1), Jach 2, Piwowarczyk 6, Kędzior 6.

Mimo że trener Korony Handball Paweł Tetelewski nie mógł w tym meczu jeszcze skorzystać z Honoraty Czekaly i Wiktorii Gliwińskiej, przez co rezerwa była dość skromna (dwie zawodniczki z pola), to przewaga kieleckiego zespołu nad zajmującym przedostatnie miejsce w tabeli Sanem była przygniatająca. Gdyby naszym zawodniczkom momentami nie brakowałoby koncentracji i rzuciłyby w tych sytuacjach sam na sam bramkarką i przy karnych, które zmarnowały, prawdopodobnie Korona Handball przekroczyłaby w tym spotkaniu granicę 50 zdobytych bramek.

ZOBACZ FRAGMENT MECZU

Gospodynie od pierwszej akcji stanęły mocno w obronie, dobrze broniła Małgorzata Hibner i jarosławianki miały potężne problemy ze zdobywaniem bramek. Pierwszą rzuciły dopiero w dziewiątej minucie. Było wówczas 6:1. San popełniał bardzo dużo banalnych błędów w ataku, co dawało naszym zawodniczkom okazje do kontr. Nie wszystkie zostały wykorzystane.

W drugiej połowie przewaga zespołu z Kielc była jeszcze wyraźniejsza. Od przerwy do 47 minuty drużyna gości zdobyła tylko trzy bramki i Korona Handball prowadziła 32:9, a w 52 minucie 39:11.

W kieleckim zespole pierwszy raz po przerwie spowodowanej komplikacjami z wypożyczeniem z Młynów Stoisław Koszalin zagrała obrotowa, Paulina Piwowarczyk.