1. liga piłkarek ręcznych. Korona Handball Kielce zakończyła rok wysoką wygraną

Dawid Łukasik
W zaległym meczu pierwszej ligi piłkarek ręcznych, SPR Gliwice przegrała z Koroną Handball Kielce.

Handball TV. Gdzie obejrzeć mecze piłki ręcznej w tym tygodniu

SPR Gliwice - Korona Handball Kielce 21:33 (11:19)

Korona Handball: Hibner, Chodakowska - Zimnicka 4, Młynarska 1, Gliwińska 4, Staszewska 1, M. Więckowska 7, Skowrońska 1, Syncerz 5, Szymanik, Hensoldt 2 (1), Jach 3, Parandii, Kędzior 5.

Kielczanki pojechały do Gliwic bez dwóch obrotowych, w środowym meczu Pucharu Polski z Ruchem Chorzów kość śródręcza złamała Paulina Piwowarczyk, a palec skręciła Karolina Mochocka. W zespole seniorek zadebiutowała kolejna juniorka - grająca właśnie na kole Natalia Hensoldt. Debiutantka zdobyła w tym spotkaniu dwa gole.

Osłabienie nie przeszkodziło Koronie Handball, by wysoko wygrać w Gliwicach. Wynik remisowy utrzymywał się tylko przez kilka minut. W 4 minucie było 2:2, ale cztery minuty później już 2:6. "Koroneczki" grały dobrze w obronie, kontrowały i prawie nie popełniały błędów w ataku pozycyjnym. W 27 minucie gliwiczanki przegrywały już 8:17.

W drugiej połowie trwała dominacja zespołu gości. W 53 minucie drużyna z Kielc wygrywała już 30:16.

Koronie Handball, która skończyła rok na pozycji wicelidera (za SPR Olkusz), pozostało do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie pierwszej rundy - 11 stycznia zagra ona w Gnieźnie z Urbisem.