1. liga piłkarek ręcznych. Mecze dzień po dniu, ale Suzuki Korona Handball Kielce wygrała u lidera!

Kamil Bielaszewski
W rozegranym awansem meczu 1. ligi piłkarek ręcznych, Handball Warszawa przegrał z Suzuki Koroną Handball Kielce 33:34. To pierwsza porażka lidera w rozgrywkach. Dla kielczanek był to drugi mecz w stolicy w ciągu dwóch dni, w sobotę wygrały one z AZS UW Warszawa 34:26.

Suzuki Korona Handball Kielce wygrała z liderem, Handballem Warszawa

Handball Warszawa - Suzuki Korona Handball Kielce 33:34 (12:17)
Suzuki Korona Handball: Smelcerz, Toboła - Grabarczyk 3, Samiczak, Miśkiewicz 5, Sigurdardottir 3, Podsiadło 9, Staszewska 2, Rzepka 2, Kotwica, Śmiglarska, Berlińska 10 (3), Mikocka.

Kielczanki zrobiły w niedzielę sporą niespodziankę, wygrywając na boisku lidera, który wygrał dotąd wszystkie 18 spotkań. I to mimo tego, że dzień wcześniej grały w Warszawie pojedynek z miejscowym AZS UW, a do spotkania z Handballem przystąpiły bez Agnieszki Młynarskiej, która w sobotę doznała kontuzji kolana. Drużyna trenera Pawła Tetelewskiego zagała najlepszy mecz w tym sezonie, od pierwszych minut narzuciła swoje warunki gry, prezentując się świetnie zarówno w obronie, jak i w ataku. Bardzo dobrze broniła Nina Smelcerz. W 7 minucie kielczanki prowadziły 6:3, a w 18, po pięciu z rzędu (!) golach Magdaleny Berlińskiej, już 13:6.

Druga połowa to huśtawka emocji. Warszawianki od razu rzuciły się do odrabiania strat i zajęło im to tylko 9 minut - w 39 minucie było 19:19. Miały na to wpływ między innymi trzy kary dwuminutowe naszych zawodniczek. Koroneczki szybko wróciły do swojej gry, odpierając atak - w 42 minucie wygrywały 22:19. Miejscowe nie odpuszczały i pięć minut później znów wynik był na równi - 23:23. Zespół gości znów włączył najwyższy bieg i od remisu 25:25 w 50 minucie trafił cztery razy z rzędu. W 58 minucie drużyna z Kielc po dziesiątym w tym spotkaniu golu Berlińskiej wygrywała 34:28 i mimo że do końca spotkania gole zdobywały już tylko rywalki, to nie było zagrożenia dla zwycięstwa Suzuki Korony Handball.