1. liga piłkarek ręcznych. Suzuki Korona Handball Kielce wróciła po długiej przerwie i wygrała z Varsovią Warszawa

Kamil Bielaszewski
W meczu 1. ligi piłkarek ręcznych, Suzuki Korona Handball Kielce wygrała z Varsovią Warszawa 24:20 (13:10). Dla kielczanek był to pierwszy mecz od miesiąca.

Suzuki Korona Handball Kielce - Varsovia Warszawa 24:20 (13:10)
Suzuki Korona Handball: Toboła, Smelcerz - Grabarczyk 4, Samiczak 1, Miśkiewicz 4, Podsiadło 1, Młynarska-Papaj 3, Staszewska 3, Rzepka, Szymanik, Kotwica 4, Berlińska 4 (3).

Kielczanki zagrały ligowy mecz po miesięcznej przerwie i odbiło się to przede wszystkim na ich skuteczności i grze w ataku. Zresztą obie drużyny dobrze grały w obronie, ale popełniały dużo błędów pod bramką rywalek. W 17 minucie Suzuki Korona Handball prowadziła 6:4, ale warszawianki szybko wyrównały. Drużyna trenera Pawła Tetelewskiego znów odskoczyła w końcówce pierwszej połowy, tym razem na różnicę trzech trafień.

Po zmianie stron Koroneczki dołożyły do tego dorobku jeszcze dwa gole i przejęły kontrolę nad wynikiem. Mimo że ciągle były ze skutecznością na bakier, to prawie cały czas utrzymywały przewagę na w miarę bezpiecznym pułapie. Jedynie w 57 minucie Varsovia zbliżyła się na dwa gole (22:20), ale dwa gole Katarzyny Grabarczyk przypieczętowały wygraną.

W kieleckim zespole po czterech miesiącach przerwy, co było spowodowane kontuzją, zagrała Agnieszka Młynarska.