1. liga piłkarek ręcznych. Wyraźna wygrana Suzuki Korony Handball Kielce w Warszawie, ale nie było łatwo

Kamil Bielaszewski
W meczu 19. kolejki 1. ligi piłkarek ręcznych, AZS UW Warszawa przegrała z Suzuki Koroną Handball Kielce 26:34. Wygraną kielczanki zapewniły sobie dopiero w końcówce spotkania, bo jeszcze w 52 minucie wygrywały różnicą tylko dwóch trafień.

Suzuki Korona Handball Kielce wyraźnie wygrała w Warszawie z AZS UW. Ale nie było łatwo

AZS UW Warszawa - Suzuki Korona Handball Kielce 26:34 (13:15)
Suzuki Korona Handball: Toboła, Smelcerz - Grabarczyk 2, Samiczak, Miśkiewicz 3, Sigurdardottir 3, Podsiadło 5, Młynarska 2, Jaworska 3, Staszewska 2, Rzepka 5, Kotwica, Śmiglarska, Berlińska 9 (1), Mikocka.

Kielczanki ostatecznie wygrały dość wyraźnie, ale przez ponad 50 minut ich zwycięstwo nie było wcale pewne. Wprawdzie wyszły na prowadzenie 7:5 w 13 minucie, ale potem długo nie potrafiły przekroczyć bariery trzech bramek przewagi. W 38 minucie AZS doprowadził do remisu 19:19. W 46 minucie Koroneczki wygrywały 25:21, ale potem ich przewaga znów uszczuplała. Zdecydowaną przewagę nasze szczypiornistki zaczęły mieć dopiero od wyniku 27:25 w 52 minucie. Do końca spotkania straciły już tylko jednego gola.

Kielecka drużyna została w stolicy, gdzie w niedzielę zagra awansem z Handballem Warszawa.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0