1. liga piłkarzy ręcznych. AZS UJK Kielce pokonał lidera!

Krzysztof Krogulec
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, AZS UJK Kielce wygrał z liderem, Czuwajem Przemyśl.

AZS UJK Kielce - Czuwaj Przemyśl 35:30 (15:13)

AZS UJK: Drozd, Jastrząb, Czerwiński - Bulski 5, Boszczyk 4, Curyło, Wacek 1, Stępnik 7 (2), Szafarczyk 3, Siedlarz, Bysiak, Goliszewski 7 (2), Hady, Gasin 8.

Kolejny świetny mecz beniaminka, który w swojej hali wywalczył już 13 punktów. Kielczanie bardzo dobrze rozpoczęli mecz, wykorzystując nieskuteczność lidera. Od razu objęli prowadzenie i poza trzema momentami, kiedy Czuwaj doprowadzał do remisów (18 minuta 7:7, 36 - 16:16, 38 - 17:17), cały czas wygrywali. Od stanu 7:7 AZS UJK zdobył cztery bramki z rzędu. Naszej drużynie udało się wyłączyć z gry byłego reprezentanta Polski Michał Kubisztala (zdobył 4 bramki), większe problemy sprawiał jego brat, obrotowy Maciej (7 goli) W 48 minucie gospodarze wygrywał 25:22, w 51 - 27:23, a w 58 - 32:27.

- Zagraliśmy przede wszystkim bardzo dobrze w ataku, na wysokiej skuteczności. Udało nam się wykorzystać naszą szybkość i przeprowadzić kilka akcji, które zaskoczyły rywala. Przy tym wytrzymaliśmy spotkanie kondycyjnie. Każdy nasz zawodnik coś dołożył do tej wygranej - cieszył się trener AZS UJK, Tomasz Błaszkiewicz.

POZNAJ KIELECKIE WAGS – PIĘKNE ŻONY I PARTNERKI PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

MARIUSZ JURASIK I GRZEGORZ TKACZYK POBIEGLI WŚRÓD GWIAZD [ZDJĘCIA]

ZOBACZ PIĘKNE KIBICKI NA MECZACH PIŁKI RĘCZNEJ [ZDJĘCIA]

TEN MECZ WYCISNĄŁ ŁZY. GWIAZDY PIŁKI RĘCZNEJ ZAGRAŁY DLA 4-LETNIEGO SEBASTIANA Z BUSKA