1. liga piłkarzy ręcznych. AZS UJK Kielce postawił się liderowi

Patryk Ptak/AZS UJK Kielce
W meczu pierwszej kolejki drugiej rundy 1. ligi piłkarzy ręcznych, AZS UJK Kielce przegrał z KPR Legionowo.

AZS UJK Kielce - KPR Legionowo 30:34 (18:19)

AZS UJK: Drozd, Jastrząb 1 - Bernacki 1, Falasa, Bulski 5, Boszczyk 2, Curyło, Wacek, Stępnik 3 (1), Szafarczyk, Siedlarz 2, Bysiak, Goliszewski 9 (3), Sornat, Gasin 7.

Kielczanie rozegrali z liderem równe zawody i do ostatnich minut byli w grze o zwycięstwo. Po wyrównanych pierwszych minutach, jako pierwsi przewagę zaczęli zdobywać podopieczni Tomasza Błaszkiewicza. W 12 minucie prowadzili 9:6. Drugi kwadrans pierwszej połowy należał do gości, mających w składzie kilku zawodników z dużym doświadczeniem z PGNiG Superligi - Michała Prątnickiego, kielczanina Filipa Fąfarę, bramkarza Krzysztofa Lipkę, Tomasz Szałkuckiego czy Kamila Cioka (trenerem Legionowa jest pochodzący z Kielc Marcin Smolarczyk). Szczególnie we znaki dał się gospodarzom Lipka, który bronił z 46-procentową skutecznością.

Na początku drugiej połowy lekką przewagę zaczęli uzyskiwać goście, którzy w 40 minucie wygrywali 23:20. Ale gospodarze szybko, bo już w 46 minucie doprowadzili do remisu 24:24. Kolejne trzy gole zdobyło Legionowo, a AZS UJK w końcówce kilka razy zdobywał kontaktowe bramki. Ostatni raz w 59 minucie - 30:31. Dwa kolejne gole Cioka, przedzielone niewykorzystanym przez zespół z Kielc rzutem karnym, zadecydowały o wygranej KPR.