1. liga piłkarzy ręcznych. AZS UJK Kielce przegrał w Sosnowcu. Niesamowity mecz Goliszewskiego

Anna Śledzińska
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec wygrało z AZS UJK Kielce. Aż 16 z 24 bramek dla gości zdobył Daniel Goliszewski.

Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec - AZS UJK Kielce 28:24 (15:12)
AZS UJK: Drozd, Pyrka - Bernacki, Boszczyk, Wacek, Stępnik 1, Siedlarz 1, Bysiak, Goliszewski 16 (4), Sornat 1, Wójcik 1, Pawłowski, Zdziech, Hady, Gasin 4.

Początek spotkania należał do gości. Bardzo dobrze bronił Ignacy Drozd, od pierwszych minut rewelacyjną dyspozycję rzutową meldował Daniel Goliszewski, który w całym meczu zdobył aż 16 bramek! W 18 minucie kielczanie prowadzili 8:5, a sześć bramek z tego dorobku było dziełem rozgrywającego AZS UJK. Potem nasi zawodnicy zaczęli popełniać proste błędy w ataku, co szybko wykorzystali sosnowiczanie, doprowadzając do remisu 8:8, a w 23 minucie obejmując prowadzenie 10:9. Piętą achillesową kieleckiego zespołu była również gra w przewadze, jeden taki okres w pierwszej połowie „akademicy” przegrali, a dwa zremisowali.

Na początku drugiej połowy dobrze w bramce AZS UJK pokazał się z kolei Kacper Pyrka i kilka razy jego drużyna skróciła dystans do jednej bramki. Niestety, nasi zawodnicy ciągle popełniali proste straty w ataku i Zagłębie znów odskoczyło na różnicę trzech bramek. W 47 minucie zespół z Kielc grał w potrójnej przewadze, a dał sobie rzucić gola – praworęczny skrzydłowy trafił z prawego skrzydła. Mimo to po dwóch trafieniach Goliszewskiego goście doprowadzili do wyniku stykowego – w 53 minucie było 23:22. Za chwilę była szansa na remis, ale nasi zawodnicy zgubili piłkę przy wyprowadzaniu kontrataku. W końcówce kielczanom zabrakło skuteczności, której nie brakowało rywalom.

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH ŁOMŻA VIVE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE