Krzysztof Krogulec
W meczu pierwszej kolejki grupy D 1. ligi piłkarzy ręcznych, Padwa Zamość wygrała po rzutach karnych z AZS UJK Kielce.

Padwa Zamość - AZS UJK Kielce 30:29 po karnych (23:23, 15:11)
AZS UJK: Jastrząb 1, Drozd, Pyrka - Bernacki, Bulski 1, Boszczyk 6 (4), Stępnik 1, Szafarczyk, Siedlarz 1, Gasin 3, Goliszewski 8 (1), Sornat, Wójcik, Zdziech 2.

Początek spotkania był wyrównany, w 14 minucie był remis 7:7. Potem goście zaczęli popełniać błędy, co wykorzystała Padwa, odskakując przed przerwą na różnicę czterech trafień.

W 40 minucie ekipa z Zamościa prowadziła już 19:13. Wtedy kielczanie wzięli się za odrabianie strat i zdobyli cztery bramki z rzędu. Jeszcze w 59 minucie Padwa prowadziła 23:21, ale znakomite interwencje Filipa Jastrząba w bramce AZS UJK i gol Daniela Goliszewskiego dały kontakt. Wyrównał kilka sekund przed końcem ...J astrząb. Gol bramkarza był niesamowity, bo jego vis a vis stał w bramce, a Jastrząb potężnym rzutem przez całe boisko trafił w okienko bramki rywala, doprowadzając do rzutów karnych. W nich lepsi byli gospodarze.

- Jestem zadowolony z punktu, bo Padwa to jeden z pretendentów może nawet do awansu. Mecz stał na wysokim poziomie, dobrze w obronie zagrali nasi nowi, młodzi zawodnicy Wiktor Wójcik i Filip Zdziech. W drugiej połowie bardzo dobrze bronił Filip Jastrząb - powiedział nam trener AZS UJK, Tomasz Błaszkiewicz.

ZOBACZ>>> Sześciu zawodników MOL-Pick Szeged ma koronawirusa. Czy mecz Ligi Mistrzów w Kielcach się odbędzie?

ZOBACZ>>> Alex Dujszebajew po Flensburgu: Mieliśmy możliwości, żeby wygrać

ZOBACZ>> Talant Dujszebajew po Flensburgu: Błędy w obronie, nierzucone 100-procentowe sytuacje... [VIDEO]

Kościoły zdrowego ciała, siłownie obeszły przepisy

Materiał oryginalny: 1. liga piłkarzy ręcznych. AZS UJK Kielce przegrał w Zamościu po rzutach karnych. Niesamowity gol bramkarza - Echo Dnia Świętokrzyskie