1 liga piłkarzy ręcznych. AZS UJK Kielce urwał punkt liderowi. A komplet był bardzo blisko...

W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, AZS UJK Kielce przegrał po rzutach karnych z liderem, Padwą Zamość. Trzy minuty przed końcem kielczanie prowadzili różnicą trzech bramek.

AZS UJK Kielce - Padwa Zamość 31:34 (31:31, 16:16)

AZS UJK: Drozd, Jastrząb, Czerwiński - Bernacki 6, Falasa, Bulski 1, Boszczyk 3, Stępnik 5 (2), Siedlarz 6, Bysiak, Goliszewski 3, Sornat 2 (1), Hady 1 (1), Gasin 4.

Kielczanie byli bliscy zdobycia kompletu punktów, a lider z Zamościa pierwszej porażki w rozgrywkach. Jeszcze w 57 minucie gospodarze prowadzili 31:28. W tym momencie czerwoną kartkę zobaczył Kamil Siedlarz z AZS UJK. Padwa zdobyła gola. Kolejna akcja gospodarzy była nieskuteczna (przekroczenie linii pola bramkowego), a zamościanie wzorcowo rozegrali przewagę, trafiając z prawego skrzydła. W następnym ataku sędziowie odgwizdali naszej drużynie grę na czas, a Padwa powtórzyła akcję z prawoskrzydłowym, która znów była skuteczna i był remis 31:31. Zespół z Kielc miał 40 sekund na rozegranie akcji, 10 sekund przed końcem Tomasz Błaszkiewicz wziął czas, lecz jego zawodnicy zgubili piłkę i niewiele brakowało, a rywale zdobyliby zwycięską bramkę, ale zgubili piłkę w kontrataku.

W rzutach karnych zawodnicy AZS UJK nie trafili żadnego z trzech pierwszych rzutów (raz piłka trafiła w poprzeczkę, dwa razy skutecznie bronił bramkarz, Patryk Plaszczak), a szczypiorniści Padwy nie mylili się, co dało im zwycięstwo za dwa punkty.

Początek meczu dla kielczan, którzy w 6 minucie prowadzili 5:3. Nieskuteczność, między innymi dwa nierzucone karne, pozwoliły przeciwnikowi szybko odrobić straty, a w 14 minucie Padwa wygrywała 9:7. Kolejny dobry fragment gry AZS UJK spowodował, że wrócił on na prowadzenie (24 min, 13:11). Do przerwy był jednak remis.

Nasi szczypiorniści świetnie rozpoczęli grę po zmianie stron i w 38 minucie wygrywali 22:17. Padwa znów zaczęła grać skuteczniej i w 46 minucie był remis 24:24. AZS UJK zdobył trzy bramki z rzędu i mimo że zmarnował kolejne dwa karne, w 56 minucie wygrywał 30:26. Wydawało się, że beniaminek ma lidera "na widelcu"...