Patryk Ptak/AZS UJK Kielce
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, Olimpia Medex Piekary Śląskie przegrała po rzutach karnych z AZS UJK Kielce.

Olimpia Medex Piekary Śl. - AZS UJK Kielce 26:28 po karnych (25:25, 17:17)
AZS UJK: Drozd, Jastrząb, Pyrka - Bernacki 1, Bulski 6, Boszczyk 1, Wacek 2, Stępnik 1, Szafarczyk 1, Siedlarz 2, Bysiak, Goliszewski 6 (2), Sornat 1, Pawłowski 1, Gasin 3.

Bohaterem drużyny gości w zaległym meczu był bramkarz, Ignacy Drozd - w końcówce meczu obronił dwie ważne piłki, które pozwoliły jego kolegom doprowadzić do remisu, a w konkursie karnych nie dał się pokonać aż trzy razy.

Początek spotkania należał do gości, którzy dość składnie rozgrywali akcje w ataku pozycyjnym, byli skuteczniejsi, nieźle spisywali się też w obronie. W 14 minucie prowadzili 10:7, w 18 - 12:8.

W końcówce pierwszej połowy Ślązacy wyraźnie poprawili defensywę i kielczanie zaczęli mieć spore problemy z jej pokonaniem. Od stanu 9:13 w 20 minucie, Olimpia rzuciła pięć bramek z rzędu i prowadziła 14:13. Do przerwy był jednak remis.

Drugą połowę lepiej rozpoczął AZS UJK, który po dwóch minutach gry wygrywał 19:17. Potem jednak kielczanie w ciągu pięciu minut zmarnowali trzy rzuty karne. Obie drużyny w tej części gry jeszcze mocniej postawiły na defensywę, w efekcie w drugich trzydziestu minutach padło tylko 16 bramek. Olimpia ciągle w znaczny sposób utrudniała naszym zawodnikom możliwość oddawania rzutów z czystych pozycji, na każdą bramkę trzeba się było mocno napracować. W 45 minucie piekarzanie prowadzili 22:19, ale ostatnia faza to bardzo dobra gra drużyny trenera Tomasza Błaszkiewicza.

W końcówce było sporo emocji. Przy stanie 25:24 w 57 minucie, AZS UJK dwa razy zgubił piłkę, ale Olimpia nie potrafiła zapewnić sobie zwycięstwa - jeden jej rzut trafił w słupek, drugi obronił Drozd. Na 25:25 po szybkim ataku wyrównał minutę przed końcem Daniel Goliszewski. 35 sekund przed końcem gospodarze wzięli czas, ale Drozd znów obronił rzut rywala. 20 sekund do końca i tym razem czas dla zespołu z Kielc. Była szansa na wygraną w normalnym czasie, ale nasi zawodnicy zgubili piłkę. Na szczęście gospodarze mieli za mało czasu na skuteczną kontrę.

Konkurs rzutów karnych zakończył się już w połowie czwartej serii, bo jeden rzut zawodnika Olimpii był niecelny, dwa obronił Drozd, a wszystkie rzuty kielczan były skuteczne.

W sobotę o godzinie 17.30 AZS UJK Kielce podejmuje wicelidera grupy D, Orlen Upstream SRS Przemyśl.

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH PGE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE