1. liga piłkarzy ręcznych. KSSPR Końskie drugą rundę zacznie pod balonem

Po dwumiesięcznej przerwie wznawia rozgrywki pierwsza liga szczypiornistów. KSSPR Końskie rozpocznie drugą rundę wyjazdowym spotkaniem z AZS UW Warszawa. Początek spotkania w sobotę o godzinie 19.30.

Po pierwszej rundzie koneccy piłkarze ręczni w tabeli grupy C zajmują szóste miejsce, zgromadzili 18 punktów. Ich sobotni rywal jest ósmy i ma sześć punktów mniej.

W przerwie między pierwszą a drugą rundą w zespole KSSPR doszło do zmiany trenera - Roberta Napierałę zastąpił Michał Przybylski, który po dwuipółletniej przerwie przerwie wrócił do naszego zespołu. Mecz w Warszawie będzie więc jego ponownym debiutem w roli szkoleniowca koneckiej drużyny.

W pierwszym meczu tego sezonu konecczanie pokonali u siebie tego rywala 31:30 (13:13). Wynik sugeruje zaciętą końcówce, ale w 56 minucie KSSPR prowadził 29:24.

W składzie AZS UW jest kilku znanych zawodników, miedzy innymi 37-letni bramkarz, były reprezentant Polski, Piotr Ner czy mający za sobą dwa występy w Klubowych Mistrzostwach Świata Super Globe (w barwach australijskiego Sydney University) środkowy rozgrywający Paweł Kwiatkowski. Najlepszym strzelcem zespołu jest zdobywca 73 bramek, Dawid Szpejna.

Najbardziej znaną postacią w zespole ze stolicy jest jednak trener. To były prawoskrzydłowy Piotr Obrusiewicz, 100-krotny reprezentant Polski, uczestnik między innymi mistrzostw Europy w 2006 roku, mistrz Polski w barwach Zagłębia Lubin z 2007 roku (z tym zespołem zagrał również w Lidze Mistrzów), dwukrotny srebrny i brązowy medalista, zdobywca Pucharu Polski w 2002 roku w barwach Warszawianki.

ZOBACZ>>> Rewolucyjna zmiana w polskim handballu dotycząca limitu obcokrajowców

Nietypowa jest hala przy ulicy Banacha w Warszawie, w której rozgrywa swoje mecze AZS UW. Boisko jest bowiem przykryte pneumatycznym balonem. Ten obiekt jest jednak atutem warszawiaków, którzy 9 z 12 zdobytych do tej pory punktów wywalczyli na własnym terenie.

W poprzednim sezonie KSSPR dość pewnie wygrał jednak na wyjeździe z AZS UW 34:26.

SZOKUJĄCA DEKLARACJA BOGDANA WENTY SPRZED LAT. „CHCĘ ODDAĆ OKO BIELECKIEMU”