Tadeusz Klocek
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, SPR PWSZ Tarnów wygrała z KSSPR Końskie.

SPR PWSZ Tarnów - KSSPR Końskie 23:17 (12:9)

KSSPR: Szot - Woś 1, Maleszak, Fidor, Goliszewski 3, Janus, Woźniak, P. Matyjasik 8 (6), T. Napierała 3 (1), Słonicki 2, Gasin.

Konecczanie zdobyli w tym meczu tylko 17 bramek, w tym 10 z gry (pozostałe z karnych), a mimo to nawiązali walkę z liderem, który w tym sezonie przegrał tylko jeden mecz. Zadecydowała końcówka, w której gościom zabrakło sił.

Zespół z Tarnowa rozpoczął zgodnie z oczekiwaniami swoich kibiców i w 8 minucie prowadził 5:2. Ale potem przewagę uzyskali goście, którzy w 8 minucie, po golu Tomasza Napierały, doprowadzili do remisu 6:6. W 24 minucie było 8:8, a końcówka tej części gry należała do gospodarzy.

Ale w drugiej połowie nadal trwała wyrównana walka, w której zespół z Końskich ani myślał łatwo oddać tarnowianom punkty. Drużyna trenera Roberta Napierały kilka razy zdobywała kontaktowe gole - w 36 minucie było 13:12, w 41 - 15:14, a w 48, po dwóch golach Daniela Goliszewskiego - 17:16. Jednak od tego momentu zespół z Tarnowa rzucił cztery bramki z rzędu i rozstrzygnął o swoim zwycięstwie. W ostatnich 12 minutach goście zdobyli tylko jednego gola.

Materiał oryginalny: 1. liga piłkarzy ręcznych. KSSPR Końskie powalczyło na boisku lidera. W meczu padło tylko 40 bramek - Echo Dnia Świętokrzyskie