W weekend odbędą się trzy mecze w pierwszej lidze szczypiornistów.
W weekend odbędą się trzy mecze w pierwszej lidze szczypiornistów. Kamil Bielaszewski
W ten weekend nie odbędzie się kolejka pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, ponieważ jest przerwa na potrzeby reprezentacji młodzieżowych, ale odbyły się trzy spotkania - dwa zaległe i jedno rozgrywane awansem. W tym dwa mecze z udziałem drużyn ze Świętokrzyskiego - zaległe spotkanie z Orłem w Przeworsku wygrał w sobotę KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a Wisła Sandomierz w niedzielę przegrała rozgrywany awansem mecz w Krakowie z AZS AGH.

Dwa zaległe i jedno awansem - w weekend odbędą się trzy mecze w pierwszej lidze piłkarzy ręcznych

Orzeł Przeworsk - KSZO Ostrowiec Św. 29:31 (14:15)
KSZO: Piątkowski, Kijewski - Bysiak 6 (2), Sobut 6, Kogutowicz 2, Granat, Konwicki, Majchrzak 3 (1), Zadrożny 1, Chudzik 1, Skuciński 5, Smulski, Świstak, Wojkowski 4, Jagiełło 3 (3).

Ciekawy, zacięty i stojący na dobrym poziomie zaległy mecz drużyn z czołówki grupy D pierwszej ligi. Sędziowie zadysponowali aż 38 minut kar, 20 dla gospodarzy, 18 dla gości. Ostrowczanie zaczęli mecz od bardzo dobrej gry w obronie, byli też skuteczniejsi od zawodników beniaminka i w 10 minucie prowadzili 7:2, a w 22 - 13:8. Potem orzeł, mający w składzie tak doświadczonych graczy jak grający trener drużyny Michał Kubisztal czy Tomasz Mochocki uporządkował grę i zaczął powoli odrabiać straty. Do remisu doprowadził jednak dopiero w 46 minucie, kiedy było 24:24. Ostatni kwadrans spotkania to mocna walka z obu stron. O wygranej ostrowczan zadecydował okres między 52 a 57 minutą, który drużyna trenera Tomasza Radowieckiego wygrała 3:0 i prowadziła 30:27. Drużyna z Przeworska zbliżyła się jeszcze na jednego gola (29:30, 58 minuta), ale gol Adriana Wojkowskiego zadecydował o wygranej drużyny z Ostrowca.

AZS AGH Kraków - Wisła Sandomierz 29:22 (16:11)
Wisła: Skowron, Ciepliński - Szklarski, Pawelczyk 1, Białkowski 3 (1), A. Malinowski 2, Wiącek 3, Sapielak 2, Werstler, Rosowski 1, Radwański 10 (4).
Sandomierzanie pojechali do Krakowa w zaledwie 10-osobowym składzie. Mimo to w pierwszej fazie meczu grała z liderem jak równy z równym - w 5 minucie prowadziła 3:1, w 11 - 6:5, w 20 przegrywała tylko 9:10. W końcówce pierwszej połowy uwidoczniła się jednak przewaga AZS AGH. W drugiej połowie przewaga gospodarzy była wyraźniejsza, choć w 48 minucie było tylko 20:16. Potem krakowianie szybko powiększali przewagę. W 59 minucie zespół z Krakowa prowadził 29:19, w ostatnich sekundach sandomierzanie nieco zmniejszyli rozmiary porażki.

Viret CMC Zawiercie - Unimetal Recycling MTS Chrzanów 26:31 (11:18)