1. liga piłkarzy ręcznych. Lider wyraźnie wygrał w Ostrowcu z KSZO Odlewnią [DUŻO ZDJĘĆ]

MAJ
W meczu trzeciej kolejki pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski przegrał z liderem, Padwą Zamość.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - Padwa Zamość 25:35 (15:17)

KSZO: Kijewski, Baran, Piątkowski – Grabowski 7, Chmielewski 3, Rusin 2, Kogutowicz, Kowalczyk 1, Włodarski 3, Włoskiewicz 9, Zielonko, Hubka, Kasprowicz, Dwojak oraz Pawlik. Trener: Tomasz Radowiecki.
Kary: 10 min. Karne: 2/3.

Padwa: Plaszczak, Proć, Wnuk – Adamczuk 1, Gałaszkiewicz 3, Bigos 2, Puszkarski 4, Szymański 2, S.Fugiel 2, Orlich 5, T.Fugiel 5, Obydź 7, Skiba 4, Sałach, Pomiankiewicz, Misalski. Trener: Tomasz Czerwonka.
Kary: 10 min. Karne: 3/4.

Sędziowali: Krzysztof Jac (Tarnów) i Marcin Wrona (Wierzchosławice). Widzów: 320.

Tego co stało się pomiędzy 40 a 49 minutą meczu KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Padwa Zamość nie byli w stanie zrozumieć najwierniejsi kibice „Wojowników”. Zawodnicy KSZO przestali zdobywać bramki, natomiast drużyna z Zamościa z minuty na minutę powiększała przewagę. I tak goście „odjechali” na 10 bramek. Był to przełomowy moment spotkania. Goście bezlitośnie wykorzystywali błędy ostrowczan. Pierwsza połowa zawodów była wyrównana. Bardzo dobrze prezentował się bramkarz KSZO Kacper Kijewski. Mecz był bardzo zacięty i widowiskowy. Sędzia kilkakrotnie karał zawodników obu drużyn, a ci wędrowali na dwuminutowy „odpoczynek”. W drugiej połowie zawodnikom z Ostrowca zabrakło skuteczności i punkty zdobył lider 1 ligi Grupy C.

Po meczu powiedzieli
Tomasz Radowiecki, trener KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Mecz piłki ręcznej trwa 60 a nie 40 minut. Przez pierwsze 40 minut spotkania graliśmy na przyzwoitym poziomie. Realizowaliśmy założenia taktyczne, ale od 43 minuty popełniliśmy masę błędów. Drużyna z Zamościa wypracowała wysoką przewagę, którą utrzymała do końca spotkania.

Tomasz Czerwonka, trener Padwy Zamość
- Na mecz do Ostrowca Świętokrzyskiego jechaliśmy bardzo zmotywowani. Wiedzieliśmy, że drużyna KSZO rozegrała dobre spotkania w pierwszej i drugiej kolejce. Mój zespól rozegrał się w drugiej połowie meczu. Udało nam się wyprowadzić kilka kontr i z meczu, który rozgrywany był „bramka za bramkę” uzyskaliśmy dużą przewagę. Gratuluję zespołowi z Ostrowca, bo pomimo porażki zagrał bardzo dobre spotkanie.