Mirosław Rolak
W meczu drugiej kolejki pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, AZS UW Warszawa wygrał z KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski.

AZS UW Warszawa - KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 30:29 (16:13)

KSZO Odlewnia: Piątkowski, Baran, Kijewski - Grabowski 9 (4), Chmielewski 2, Rusin, Cukierski 1, Kogutowicz 2, Włodarski 6, Włoskiewicz 7, Kowalczyk 7.

- Brakło trochę zimnej głowy, trochę szczęścia. Ale z naszej strony była walka i dlatego jestem zadowolony z postawy zespołu - mówił trener ostrowczan, Tomasz Radowiecki.

Mecz był bardzo zacięty i trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Gospodarze kilka razy odskakiwali na różnicę trzech bramek, a KSZO Odlewnia doprowadzał do remisu. I tak: w 4 minucie było 3:0, w 5 - 3:3, w 10 minucie 7:4 - w 14 - 7:7. AZS UW trzybramkową przewagę uzyskał również w końcówce pierwszej połowy i goście już nie zdążyli wyrównać.

Tuż po przerwie warszawiacy wygrywali już 17:13, ale trzy minuty później znów był remis - 17:17. W 42 minucie nasz zespół po raz pierwszy objął prowadzenie - po golu Pawła Kowalczyka było 22:21. W 48 minucie KSZO Odlewnia wygrywał 24:23. - Mieliśmy kilka piłek, żeby odskoczyć na większa różnicę, ale je zmarnowaliśmy. Może gdyby było inaczej, grało by się nam łatwiej - mówił Radowiecki.

W 54 minucie drużyna trenera Piotra Obrusiewicza odskoczyła na 26:24, ale minutę przed końcem, po dwóch golach Sebastiana Włoskiewicza znów był remis (29:29). "Akademicy" zdobyli 30. bramkę i zespół z Ostrowca miał pół minuty na doprowadzenie do rzutów karnych. Niestety, rywale klinczowali i faulowali, KSZO Odlewnia miał jeszcze rzut wolny po czasie gry, ale nie przyniósł on zmiany rezultatu.

W najbliższy piątek o godzinie 19 KSZO Odlewnia zagra u siebie z Padwą Zamość.

SZOKUJĄCA DEKLARACJA BOGDANA WENTY SPRZED LAT. „CHCĘ ODDAĆ OKO BIELECKIEMU”