W meczu pierwszej kolejki pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KSSPR Końskie wygrało z AZS UW Warszawa.

KSSPR Końskie - AZS UW Warszawa 31:30 (13:13)

KSSPR: Szot, Buchcic - Woś 1, Maleszak 6, Pilarski 4, Wolski 4, Telka, Gruszczyński 1, Rurarz, Janus, Śledź 4, P. Matyjasik 7 (4), T. Napierała 3 (2), Słonicki 1.

Trener konecczan, Robert Napierała miał pewne obawy przed tym meczem, bo AZS UW to już inna drużyna, niż w poprzednim sezonie, kiedy była raczej dostarczycielem punktów. Pierwsza faza meczu jakby to potwierdzała. Otwierające 20 minut spotkania to przewaga gości, którzy w 12 minucie prowadzili 8:4, a w 19 - już 10:5.

Sygnał do odrabiania strat dał swojej drużynie Dawid Maleszak, który od stanu 7:12 zdobył trzy bramki z rzędu. Jeszcze przed przerwą gospodarze zdołali wyrównać, a uczynił to w ostatniej minucie pierwszej połowy Ernest Pilarski.

Tuż po przerwie nasi szczypiorniści objęli prowadzenie, a następne zaczęli je powoli powiększać. W 33 minucie było 16:14, w 35 - 18:15, a w 46 - 23:19. Wtedy nastąpiła awaria tablicy świetlnej i mecz dokończono przy sędziowskich stoperach. Jeszcze w 58 minucie KSSPR prowadziło 31:27 i choć do końca meczu gole zdobywali wyłącznie warszawiacy (wszystkie trzy gole dla drużyny AZS UW rzucił Jakub Witkowski), to zagrożenia dla zwycięstwa ekipy z Końskich nie było.

SZOKUJĄCA DEKLARACJA BOGDANA WENTY SPRZED LAT. „CHCĘ ODDAĆ OKO BIELECKIEMU”