1. liga piłkarzy ręcznych. Porażka KSZO Odlewni Ostrowiec w Płocku

MAJ
Mariusz Jabłoński
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, Orlen Wisła II Płock wygrała z KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski.

Orlen Wisła II Płock - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 31:28 (21:11)

KSZO Odlewnia: Piątkowski, Kijewski, Baran – Jeżyna 7, Cukierski 1, Kogutowicz 6, Mehdizadeh 1, Włodarski 3, Pawlik 1, Włoskiewicz 6, Skuciński 1, Hubka 2, Chmielewski, Rusin, Granat. Trener: Tomasz Strząbała.

Kary: 16 min. Karne: 7/9.

Czerwone kartki: Mehdizadeh (19 min.), Rusin (50 min. z gradacji kar).

Orlen Wisła II: Rybicki, Kozłowski – Zaroba 1, Fuksiński 10, Mierzwicki 1, Sowul 4, Dybiec 4, Kowalski 9, Jankowski 1, Brzeziński 1, Wawszczak, Lemanowicz, Goleniewski, Ciećwierz, Helwak, Myczka. Trener: Robert Jankowski.

Kary: 22 min. Karne: 3/1.

To był mecz o dwóch obliczach. W pierwszej połowie zdecydowana dominacja na parkiecie zawodników z Płocka. W tej części gry „Wojownicy” grali tak, jakby po raz pierwszy w życiu występowali w pierwszej lidze. Zawodnicy z Płocka prowadzili 6:0, 16:8 , by zakończyć tę kompromitującą dla zawodników KSZO cześć meczu wynikiem 21:11. Wynik świadczył o różnicy przynajmniej jednej klasy.

Zapewne trener Tomasz Strząbała przeprowadził ze swoimi podopiecznymi ostrą rozmowę podczas przerwy. W drugiej części meczu oglądano na parkiecie zupełnie inną drużynę. „Wojownicy” wzięli się ostro do pracy. W 38 minucie meczu na tablicy widniał wynik 25:20. Pogoń KSZO Odlewni była kontynuowana. W 55 min. było już tylko 30:26 i pojawiła się niewielka nadzieja na remis.

Niestety, zawodnicy z Płocka cały czas utrzymywali bezpieczną przewagę kilku bramek i mimo heroicznej walki szczypiornistów KSZO to drużyna Orlenu II wygrała całe spotkanie 31-28. W niedzielę 15 marca o godzinie 17 „Wojownicy” zagrają we własnej hali z zespołem KPR Legionowo.

- Bardzo szkoda szansy na zdobycie cennych punktów w Płocku – mówi wiceprezes KSZO Ostrowiec do spraw piłki ręcznej Karol Szewczyk. - Nie można odmówić naszym zawodnikom woli walki i ambicji. Za tydzień gramy z trudnym przeciwnikiem z Legionowa. Jak już nie raz powtarzałem musimy szukać punktów w każdym meczu. Te punkty są nam bardzo potrzebne, żeby utrzymać się w pierwszej lidze. Serdecznie zapraszam kibiców na mecz i zachęcam do gorącego dopingu. Ten doping jest nam teraz bardzo potrzebny.