1. liga piłkarzy ręcznych. Porażka SMS ZPRP Kielce w Chrzanowie

W meczu pierwszej kolejki grupy D 1. ligi piłkarzy ręcznych, MTS Chrzanów wygrało z SMS ZPRP Kielce.

MTS Chrzanów - SMS ZPRP Kielce 24:22 (16:10)
SMS ZPRP: Poźniak, Jastrzębski - Kosiba 2, Pacuła 1, Bączek 1, Węgielewski 3 (3), Bykowski 1, Smulski, Głuszczenko 2, Graczyk 4, Ruhnke 1, Tomczak 5, Domagała 1, Będzikowski 1 (1), Stempin.

O przegranej SMS zadecydowała pierwsza połowa, w której zawodnicy goście popełnili 11 niewymuszonych błędów. - Chłopców sparaliżowała pierwszoligowa trema - mówił trener kielczan, Mariusz Jurasik.

W 13 minucie było 6:6, potem MTS rzuciło trzy bramki z rzędu, a przed przerwą wypracowało sześciobramkową przewagę. W drugiej połowie gra naszego zespołu wyglądała zdecydowanie lepiej. W 59 minucie było 23:21 dla chrzanowian i SMS dwa razy miała piłkę, ale nie rzuciła kontry i popełniła faul w ataku. - Łącznie było 18 błędów i osiem nierzuconych sam na sam z bramkarzem, to za dużo jak na pierwszą ligę. Ale w drugiej połowie drużyna pokazała, że umie grać, straciła w niej tylko osiem bramek - dodał Jurasik.