1. liga piłkarzy ręcznych. Świetna pierwsza połowa KSZO Ostrowiec, słaba druga

KSZO Handball
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wygrał z Grunwaldem Ruda Śląska.

KSZO Ostrowiec Św. - Grunwald Ruda Śl. 39:31 (25:14)
KSZO: Piątkowski, Wyrzykowski - Chmielewski 1, Falasa 6, Iskra 7, Jeżyna 4, Cukierski 1, Lazarowicz 8 (2), Grabowski 3, Granat 2, Kłonica, Batyra 1, Świstak 1, Wojkowski 5, Jagiełło.

W pierwszej połowie ostrowczanie, grający bez Kaspra Kijewskiego, a także Bartosza Kogutowicza i Jakuba Ćwięki, zagrali bardzo dobre zawody, szczególnie w ataku, nawet biorąc pod uwagę, że ich rywal to przedostatnia drużyna grupy D pierwszej ligi, ze zdecydowanie najsłabszą defensywą. Drużyna trenera Tomasza Radowieckiego, grając szybko i skutecznie, w 12 minucie wygrywała 9:3, a chwilę później 12:5. W końcówce tej części gry gospodarze przycisnęli jeszcze mocniej, dzięki czemu ich przewaga przy zejściu do szatni była 11-bramkowa.

Wysokie prowadzenie chyba rozprężyło zawodników KSZO, którzy po zmianie stron zaprezentowali się znacznie słabiej. Wprawdzie przez kilkanaście minut różnica bramkowa na korzyść miejscowych nie malała (w 42 minucie było 33:21), ale ostatnia faza meczu to już przewaga Grunwaldu, który zdołał nieco zmniejszyć rozmiary porażki.