1. liga piłkarzy ręcznych. Świetny mecz i wygrana KSSPR Końskie nad Padwą Zamość

Krzysztof Krogulec
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KSSPR Końskie wygrało z Padwą Zamość.

KSSPR Końskie - Padwa Zamość 29:28 (17:14)

KSSPR: Buchcic, Witkowski - Woś 1, Maleszak 2, Pilarski 2, Wolski 7 (1), Telka 4, Gruszczyński 4, Rurarz 1, P. Matyjasik 7 (3), Słonicki 1.

Cenna wygrana konecczan nad wyżej notowanym rywalem. Drugi tegoroczny mecz i drugie zwycięstwo identycznym rezultatem - tydzień temu była wygrana 29:28 w Warszawie z AZS UW.

Pierwsza połowa z lekką przewagą gospodarzy, którzy w 16 minucie prowadzili 10:7, w 22 - 12;10, a w 27 - 16:10. Nasza drużyna grała dość mocno w obronie, co kosztowało sporo kar - w całym meczu KSSPR uzbierało ich 18 minut.

W drugiej połowie Padwa zaczęła odrabiać straty. W 39 minucie oprowadziła do remisu 19:19, a w 44 minucie zespół z Końskich przegrywał 21:22. Na szczęście na tę drugą sytuację KSSPR odpowiedziało czterema bramkami z rzędu. W końcówce zamościanie kilka razy zdobywali kontaktowe gole, ale miejscowi za każdym razem odpowiadali.

- Hala była pełna kibiców, którzy wspaniale nas dopingowali, nie można było tego nie wygrać - mówił trener KSSPR, Michał Przybylski. - To był dla nas trudny mecz, Padwa wykorzystywała każde nasze zawahanie kontratakami i ciężko nam było odskoczyć na większą różnicę bramek. W ostatniej minucie mieliśmy trochę szczęścia, bo grając w podwójnym osłabieniu zgubiliśmy piłkę, a zawodnicy Padwy nie zauważyli, że mamy pustą bramkę. Cieszę się, że zespół robi postępy z meczu na mecz, w obronie zagraliśmy lepiej, niż tydzień temu w warszawie - dodał szkoleniowiec.