1. liga piłkarzy ręcznych. W sobotę w Sandomierzu kolejne derby województwa. Przyjeżdża SMS ZPRP Kielce

Anna Benicewicz-Miazga
Kolejne derby pierwszej ligi piłkarzy ręcznych w sobotę w Sandomierzu. O godzinie 18 miejscowa Wisła w hali przy ulicy Patkowskiego podejmie SMS ZPRP Kielce.

ZOBACZ>>> Jest wstępna diagnoza kontuzji Haukura Thrastarsona z Łomża Vive Kielce

W pierwszej kolejce drużyna trenera Adama Węgrzynowskiego uległa na swoim terenie KSZO Handball Ostrowiec Świętokrzyski 24:33. W drugiej serii beniaminek pojechał do Kielc, na mecz z czwartą drużyną poprzedniego sezonu w pierwszej lidze, AZS UJK. Wisła rozegrała w Kielcach dobry mecz, ale musiała uznać wyższość rywala, przegrywając 23:27.

ZOBACZ>>> W sobotnim meczu z AZS UJK Kielce Grzegorz Tkaczyk pierwszy raz zagra przed kibicami KSZO

Sandomierzanie zaprezentowali się w tym spotkaniu z dobrej strony, praktycznie do 55 minuty prowadząc wyrównaną walkę. Ostatecznie przegrali 23:27, na co wpływ miała między innymi czerwona kartka, którą w 38 minucie zobaczył za faul jej czołowy strzelec, Tomasz Cupisz. Wisła nie zdobyła bramki w ostatnich pięciu minutach pojedynku.

W sobotę o godzinie 18 wiślacy rozegrają trzecie z rzędu derby województwa świętokrzyskiego. Tym razem w hali przy ulicy Patkowskiego 2 A zmierzą się z SMS ZPRP Kielce, drużyną trenowaną przez legendę polskiej piłki ręcznej, Mariusza Jurasika.

W drugiej kolejce uczniowie SMS pokazali się z bardzo dobrej strony. Napędzili strachu jednemu z faworytów rozgrywek, Padwie Zamość, prowadząc do przerwy 16:12. Ostatecznie po zaciętym meczu przegrali 28:29. W pierwszej kolejce SMS przegrał w Chrzanowie z MTS 22:24.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Grzegorz Tkaczyk otworzył w Kielcach strzelnicę

Talant Dujszebajew po Elverum: Wolałbym tu wygrać jedną bramką, ale żeby Haukur był zdrowy