MAJ, PK
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski wygrał z AZS UW Warszawa.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - AZS UW Warszawa 25:24 (13:10)

KSZO Odlewnia: Kijewski, Piątkowski, Baran - Jeżyna 3 (1), Cukierski 1, Kogutowicz 1, Mehdizadeh 9, Włodarski, Włoskiewicz 3, Skuciński 6 (4), Wojkowski 2, Hubka.

Po zakończeniu meczu kibice zgotowali owacje na stojąco bramkarzowi naszej drużyny, Kacprowi Kijewskiemu. To właśnie dzięki doskonałej postawie golkipera „Wojowników” piłkarze ręczni KSZO odnieśli tak cenne zwycięstwo.

Mecz z AZS UW Warszawa był bez wątpienia jednym z lepszych, jakie zawodnicy KSZO rozegrali w ostatnim czasie. Początek był bardzo wyrównany. Obie drużyny bardziej uważały, żeby nie tracić bramek, niż je zdobywać. Do 5 minuty KSZO prowadził 1:0. Później nasi zawodnicy uzyskali trzy bramki przewagi i te przewagę utrzymali do przerwy. Pierwsza połowa była bardzo zacięta, a gra czasami wręcz brutalna. Widać było gołym okiem, że obu drużynom bardzo zależy na zdobyciu kompletu punktów.

Po zmianie stron prym na parkiecie wiedli „Wojownicy”. W 37 minucie meczu prowadzili sześcioma bramkami (16:10). Wygrana wydawała się być pewna. Nic bardziej mylnego. W 51 minucie meczu przewaga stopniała do czterech bramek, a na tablicy świetlnej widniał wynik 24:20. Od tego momentu przewaga KSZO zaczęła topnieć. Końcówka była niezwykle emocjonująca. W 58 minucie meczu było 24:23. Na kilkanaście sekund przed końcową syreną bramkę decydującą o trzech punktach KSZO zdobył Hubert Skuciński. Na parkiecie zapanowała ogromna radość.

Po meczu powiedzieli

Piotr Obrusiewicz trener AZS UW Warszawa: - Przede wszystkim gratuluję drużynie KSZO i trenerowi zwycięstwa oraz trzech punktów. Na pewno nie da się wygrać meczu, jeżeli drużyna gra dobrze dwa razy po 15 minut, a tak zagrali moi zawodnicy. Nie wykorzystali bardzo dobrych, stuprocentowych sytuacji. To się zemściło.

Tomasz Strząbała, trener KSZO Odlewni Ostrowiec: - Przewagę, jaką wypracowaliśmy na początku meczu udało się utrzymać. Przeciwnik postawił bardzo trudne warunki. To był bardzo ważny mecz i ogromnie cieszę się z wygranej. Sądzę, że kilku moich zawodników po dzisiejszym spotkaniu zrozumiało, na czym polega piłka ręczna.