1. liga piłkarzy ręcznych. Wygrana KSSPR Końskie w Kielcach z SMS ZPRP [ZDJĘCIA, VIDEO]

W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, SMS ZPRP Kielce przegrała z KSSPR Końskie.

SMS ZPRP Kielce - KSSPR Końskie 27:29 (10:18)

SMS ZPRP: Kaczmarczyk, Zacharski, Poźniak - Orłowski, Gołda 1, Walczyk, Schabowski 1, Kolano 2, Czarnecki 6 (2), Brzeziński 6, Krawczyk, Leśniak 2, Czekaj, Pawłowski 5, Rosowski 2, Domagała 2.

KSSPR: Buchcic, Witkowski - P. Napierała, Woś, Maleszak 1, Pilarski 10, Wolski 5, Telka 2, Gruszczyński 2, Rurarz 3, P. Matyjasik 5, T. Napierała 1 (1), Słonicki.

Początek spotkania był wyrównany. Ostatni remis, 6:6, notowano w 11 minucie. Druga faza pierwszej połowy to już zdecydowana przewaga bardziej doświadczonych gości. Ostatnie dziewięć minut tej połowy drużyna trenera Roberta Napierały wygrała 7:1.

W drugiej części gospodarze poprawili grę, robili mniej błędów i uzyskali nieznaczną przewagę, przez co powoli odrabiali straty. Konecczanie zdobywali bramki głównie poprzez akcje z kołowym, Ernestem Pilarskim. W 42 minucie SMS przegrywał tylko 18:22, ale KSSPR szybko odbudowało przewagę. W 54 minucie było 24:29, ale już do końca meczu gole zdobywali tylko zawodnicy miejscowych.