1. liga piłkarzy ręcznych. Wysoka wygrana KSZO Ostrowiec w derbach z AZS UJK Kielce

Archiwum
W meczu pierwszej kolejki 1. ligi piłkarzy ręcznych, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wygrał z AZS UJK Kielce.

KSZO Ostrowiec Św. - AZS UJK Kielce 28:17 (17:9)
KSZO: Piątkowski 1, Kijewski - Chmielewski 2, Falasa 6, Iskra 8, Jeżyna 3 (1), Cukierski, Kogutowicz 1, Granat 1, Jędrzejewski 3, Ćwięka 3, Wojkowski, Jagiełło.
AZS UJK: Czerwiński 1, Pyrka - Bernacki, M. Bysiak 6, A. Pinda 1, Bulski 5, Wacek, Siedlarz, Sornat 1, Zdziech 3 (2), Kordos, Gasin.

W kieleckim zespole zadebiutowali Aleksander Pinda - wychowanek Vive Kielce, wypożyczony z Grupy Azoty Unii Tarnów oraz Tomasz Kordos, wychowanek Vive grający ostatnio w Uniwersytecie Radom. Do zespołu wrócili także Jakub Bulski (po kontuzji) i Piotr Gasin. Ale najlepszy debiut zaliczył Sebastian Iskra, nowy środkowy rozgrywający KSZO, były zawodnik m.in. Vive Kielce, KSSPR Końskie i superligowego Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Iskra z ośmioma golami był najlepszym strzelcem gospodarzy i bardzo umiejętnie kierował ich grą.

Początek spotkania zapowiadał zacięty jego przebieg. W 5 minucie zespół z Kielc prowadził 4:3. Jednak od tego momentu zaczęła się zarysowywać przewaga ostrowczan, z każdą minutą coraz wyraźniejsza. W 10 minucie KSZO prowadził 7:4, w 17 - 11:6. Najlepiej drużyna trenera Tomasza Radowieckiego zagrała w pierwszym kwadransie drugiej połowy, który wygrała 8:1 i w 45 minucie prowadziła 25:10! Zanosiło się na klęskę gości, ale w ostatnich minutach kielczanie nieco przypudrowali wynik.

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]