2 liga koszykówki. AZS UJK Kielce wygrał z Akademią Koszykówki Legii Warszawa (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
Jakub Lewandowski (z prawej) i jego koledzy ograli zespół z Warszawy
Jakub Lewandowski (z prawej) i jego koledzy ograli zespół z Warszawy Damian Wiśniewski
W zaległym spotkaniu 22 kolejki drugiej ligi koszykówki zawodnicy kieleckiego AZS UJK wysoko pokonali we własnej hali Akademię Koszykówki Legii Warszawa. Są to rezerwy Legii, która występuje w ekstraklasie.

AZS UJK Kielce - Akademia Koszykówki Legii Warszawa 92:81 (37:22, 19:21, 19:17, 17:21)

AZS UJK: Szewczyk 10, Lewandowski 18 (3/8 celnych rzutów za trzy), Pawlak 5 (1/2), Szwedo 21 (1/2), Osiakowski 17 (3/3), Augustyn (0/1), Jagiełło 5 (1/2), Busz 7 (0/4), Wierzgała (0/2), Bloda 6 (2/3), Fugiński 3 (1/3).

Legia II: Kucharski 11 (1/4), Piliszczuk 5 (1/2), Zozuń 2 (0/2), Groth 22, Motel 3 (0/3), Karpik 6 (0/1), Łysiak 3, Przelazły 6 (1/3), Szewczyk 4, Czemerys 10 (2/2), Atanowicz 9.

Kielczanie świetnie zaczęli ten mecz i pierwszą kwartę wygrali różnicą aż piętnastu punktów. W całej pierwszej połowie zarówno oni, jak i przyjezdni z Warszawy dobrze prezentowali się jeśli chodzi o grę w ataku, a nieco gorzej jeśli jeśli chodzi o obronę. Efektem tego było niemal sto punktów rzucone przez obie ekipy.

W drugiej połowie tempo nieco opadło, ale AZS UJK utrzymał bezpieczny dystans i zanotował kolejne zwycięstwo. Wygrana z Legią II Warszawa to dla niego czwarty triumf z rzędu i jest on o krok od zapewnienia sobie udziału w fazie play off o awans do pierwszej ligi.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani