Damian Wiśniewski
23 punkty w pewnym momencie czwartej kwarty wynosiła przewaga ŁKS AZS UŁ SG Łódź nad AZS UJK Kielce. Gospodarze hali przy ulicy Świętokrzyskiej dokonali jednak czegoś, co wydawało się niemożliwe. Najpierw doprowadzili do dogrywki, a następnie zwyciężyli w tym spotkaniu 95:90!

AZS UJK Kielce - ŁKS AZS UŁ SG Łódź 95:90 (17:22, 18:24: 17:25, 30:11, dogrywka 13:8)

AZS UJK: Szewczyk 11 (1/3 celnych rzutów za trzy), Jakub Lewandowski 13 (3/3), Pawlak 3 (1/3), Szwedo 21, Osiakowski 11 (1/4), Marcinkowski 4 (0/3), Jagiełło 12 (2/3), Wierzgała, Bloda 13 (4/6), Fugiński 3 (1/3), Kapuściński 4.

ŁKS: Bartłomiej Dróżdż pierwszy 3 (1/5), Bartoszewicz 14, Kochaniak 9 (0/1), Gwardecki 8 (1/1), Dominiak 25 (2/6), Krakowiak 8 (1/3), Hubert Lewandowski 6 (1/1), Bartłomiej Dróżdż drugi 2, Świt 13 (3/6), Frątczak 2.

Rafał Gil po starciu z ŁKS: Potrzebny nam był taki mecz (WIDEO)

Dla kieleckiego zespołu był to udany rewanż za poprzedni mecz z ŁKS w tym sezonie. W drugiej kolejce w starciu na wyjeździe przegrali oni różnicą punktów 83:101.

Początek tego spotkania rozgrywanego w hali przy ulicy Świętokrzyskiej 21H był wyrównany. Gospodarze nie odstawali od przeciwnika, końcówka jednak należała do ŁKS, który zakończył pierwszą kwartę z przewagą pięciu punktów

W drugiej odsłonie spotkania goście zaczęli sobie jednak sukcesywnie budować przewagę. Mało brakowało, a na koniec pierwszej połowy kielczanie schodziliby ze stratą 14 punktów, ale Maciej Fugiński rzutem za trzy niemal równo z syreną nieco tę różnicę zniwelował.

Trzecią kwartę znów ośmioma punktami wygrali goście, a w czwartej w pewnym momencie ich przewaga zrobiła się nawet 23-punktowa (tablica wyników pokazywała 54:77 na osiem minut i 42 sekundy przed końcem czwartej kwarty). W tym momencie kielczanie rzucili się jednak do odrabiania strat. Zaczęli częściej zbierać piłki pod własnym koszem, skuteczniej grać w obronie i wyprowadzać lepsze kontry.

Efekt tego był taki, że na jedną minutę i 14 sekund przed końcem zbliżyli się do ŁKS na odległość tylko punktu, a chwilę później zdołali sami wyjść na prowadzenie! Ostatecznie czwarta kwarta zakończyła się remisem 82:82, który w ostatniej akcji swoim rzutem uratował Piotr Osiakowski. Do rozstrzygnięcia potrzebna więc była dogrywka.

Przez 30 minut meczu dominował ŁKS, ale w pewnym momencie czwartej kwarty wszystko zaczęło się układać po myśli gospodarzy, którzy wyprowadzili niesamowitą pogoń. Dogrywka tego niezwykłego spotkania była przez pewien czas dość wyrównana, ale na jedną minutę i sześć sekund przed końcem po skutecznych rzutach osobistych Michała Szwedo AZS UJK objął czteropunktowe prowadzenie.

Kielczanie ostatecznie dokonali tego, czego wydawało się, że nie da się dokonać przegrywając w czwartej kwarcie 23 punktami. Wygrali ten mecz 95:90!