2. liga piłkarzy ręcznych. 40 bramek drużyny SMS ZPRP Kielce

Karolina Zielonka
Sławomir Stachura
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, SMS ZPRP I Kielce wygrała z UKS MOSM Vocare BPO Bytom.

SMS ZPRP I Kielce - UKS MOSM Vocare BPO Bytom 40:25 (19:13)

SMS ZPRP: Kaczmarczyk, Zacharski - Gołda 3, Walczyk, Schabowski 4, Kolano 5, Czarnecki 10, Brzeziński 4, Bienenda 2, Leśniak 7, Pawłowski 4, Czaja 1.

UKS MOSM Vocare BPO: Zubowicz, Szczęsny - Krakowski 2, Namyslo 4, Garczyk, Kurełek 11, Krauze 2, Szewczyk, Buchowski 3, Zoleński 1, Grzywacz 1, Nowakowski 1.

W pierwszej połowie killerem nie do zatrzymania okazał się Krzysztof Kurełek. Obrona SMS za wszelką cenę próbowała go zatrzymać, jednak bezskutecznie. Zespoły grały zacięcie tylko do dwunastej minuty. Potem, dzięki trzem szybkim kontrom w wykonaniu Michała Czarneckiego, kielczanie wyszli na prowadzenie 12:9. W końcu presji nie wytrzymał Kurełek, którego rzut z siódmego metra zatrzymał Cezary Kaczmarczyk. Od tego momentu przewaga, którą budowała SMS ZPRP Kielce, zwiększała się z minuty na minutę. Nasi zawodnicy konsekwentnie wykorzystywali szybkie kontry, a bytomianie po prostu za nimi nie nadążali.

Druga połowa rozpoczęła się od ogromnej fali błędów zarówno po jednej, jak i drugiej stronie. Z chwili niemocy pierwsza obudziła się ekipa z Bytomia, która próbowała zmniejszyć straty. Na tablicy widniał wynik 20:16, a wtedy podopieczni Rafała Bernackiego wrzucili przysłowiowy szósty bieg i zaczęli jeszcze bardziej odbiegać od rywali. Rywale nie mieli już sił, aby nawiązać jakąkolwiek rywalizację, robili łatwe błędy. Przez obronę gości z wielką łatwością przebijał się Kacper Pawłowski, który niejednokrotnie zachwycił swoimi rzutami z dystansu.

KIEDYŚ PASTWISKO, DZIŚ SUZUKI ARENA. ZOBACZ HISTORIĘ KIELECKIEGO STADIONU [ZDJĘCIA]