W meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce przegrała z MOSiR Bochnia.

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - MOSiR Bochnia 24:27 (15:15)

AZS Politechnika: Spytek, Godzwon - Nawara 3, Łuczkiewicz, Banasik, Pajączkowski 2, Rączka 7 (2), Pawelec 1, Matuszewski 2, Żaba-Żabiński 2, Mazur 4, Kurek 2, Grdeń 1.

W ostatnim meczu pierwszej rundy podopieczni trenera Pawła Sieczki byli najbliżsi zdobycia pierwszych punktów. Rozegrali dobre spotkanie. Prowadzili przez niemal całą pierwszą połowę - w 4 minucie 4:1, w 14 - 8:5, w 25 - 14:9. Od tego ostatniego wyniku stracili sześć bramek z rzędu i przed przerwą zdołali już tylko wyrównać.

Druga połowa była wyrównana. W 34 minucie gospodarze prowadzili 18:16 i tym razem stracili cztery bramki z rzędu. Jak się okazało, był to przełomowy moment spotkania. Kielczanie mieli jeszcze szansę nawet na wygraną, bo w 55 minucie przegrywali tylko 24:25. Ale stracili dwie bramki i szanse na choćby rzuty karne.

Materiał oryginalny: 2. liga piłkarzy ręcznych. AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce była bliska zdobycia pierwszych punktów - Echo Dnia Świętokrzyskie