2. liga piłkarzy ręcznych. Dobry mecz i wygrana Wisły Sandomierz z AZS AGH Kraków

W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Wisła Sandomierz wygrała z AZS AGH Kraków.

ZOBACZ: PLEBISCYT SPORTOWY 2019 | Wybieramy sportowców, trenerów, drużyny i talenty - trwa głosowanie. Sprawdź liderów i zagłosuj

Wisła Sandomierz - AZS AGH Kraków 29:23 (13:7)

Wisła: Skowron, Pęgielski - Solon 2, Szklarski 2, Kabata 2, Białkowski 6 (2), Statuch, Malinowski, Pawelczyk 3, Werstler 5, Cupisz 7, Sadecki 2.

Bardzo dobry mecz Wisły, szczególnie w defensywie (mimo to Wisła nie miała w tym spotkaniu ani jednej kary) i zdecydowana wygrana nad dotychczasowym wiceliderem grupy A. Początek meczu był wyrównany, obie drużyny prowadziły na przemian. Jeszcze w 20 minucie był remis 6:6, ale sandomierzanie zdobyli pięć bramek z rzędu, a w sumie ostatnie 10 minut pierwszej połowy wygrali 7:1.

Po przerwie zmobilizowali się krakowianie, którzy w 35 minucie zmniejszyli straty do dwóch bramek (14:12). Ale od stanu 17:14 w 42 minucie znów nastąpił okres bardzo dobrej i skutecznej gry drużyny trenera Adama Węgrzynowskiego, która w 50 minucie wygrywała 23:15, a w 56 - 28:19.