W zaległym meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, SMS ZPRP II Kielce wygrała z AZS AGH Kraków.

SMS ZPRP II Kielce - AZS AGH Kraków 35:26 (17:17)

SMS ZPRP II: Poźniak, Jastrzębski - Gołda 3, Walczyk 1, Czarnecki 2, Czaja 2, Pacuła 7 (3), Bączek 5, Głuszczenko 4 (1), Graczyk 6, Ruhnke 1 (1), Domagała 4.

Mecz kończący rundę zasadniczą w grupie A drugiej ligi miał dla gospodarzy sporą stawkę, bo wygrana dawała im awans na trzecie miejsce i w konsekwencji grę w grupie awansowej. AZS AGH Kraków był już pewny zajęcia drugiej lokaty.

Pierwsza połowa nie zapowiadała wysokiego zwycięstwa gospodarzy, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, żadna z drużyn nie prowadziła wyżej, niż dwiema bramkami, skończyło się remisem. Zupełnie inaczej wyglądała gra po przerwie. Zespół z Kielc poprawił obronę, dobrze spisywali się bramkarze i SMS odskoczyła na kilka bramek różnicy. W 38 minucie było 22:18 i przewaga na tym poziomie utrzymywała się do 50 minuty, kiedy było 28:25. Końcówka w wykonaniu drużyny trenera Mariusza Jurasika była jednak piorunująca, gospodarze wygrali ją 7:1.

W grupie awansowej zagrają: Wisła Sandomierz, AZS AGH Kraków i SMS ZPRP II Kielce (grupa A) oraz Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec, Viret CMC Zawiercie i PGE VIVE II Kielce.

Początek rozgrywek 29 lutego. W pierwszej kolejce zagrają: Wisła Sandomierz - SMS ZPRP II Kielce, AZS AGH Kraków - Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec, PGE VIVE II Kielce - Viret CMC Zawiercie (ten ostatni mecz będzie przełożony ze względu na udział kielczan w ćwierćfinale mistrzostw Polski juniorów).