2. liga piłkarzy ręcznych. Klęska Buskowianki w Krakowie. 14 bramek różnicy na korzyść AZS AGH

HBLove Busko/Buskowianka Busko-Zdrój
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS AGH Kraków wygrał z Buskowianką Busko-Zdrój.

AZS AGH Kraków - Buskowianka Busko-Zdrój 31:17 (16:11)

Buskowianka: Smagór, Pałys, Duda - Żarnowski 5, Obłąk 1, Zawarczyński 1, Szustak 6 (1), Kutek 1, Bak, Maj, Kwieciński 2, Glita, Czaja, D. Kubisztal 1.

To dopiero trzecia porażka Buskowianki w tym sezonie (pierwsze dwie były poniesione z MOSiR Bochnia), ale jej rozmiary są bardzo bolesne.

Pierwsza połowa nie zapowiadała takiej klęski. A na pewno nie początek spotkania. Wprawdzie gospodarze prowadzili, ale nieznacznie - w 16 minucie było tylko 7:6. Od tego jednak momentu krakowianie zdobyli cztery gole z rzędu i kilkubramkową przewagę dowieźli do przerwy.

Po niej grała w zasadzie jedna drużyna. Przewaga AZS AGH rosła powoli, ale systematycznie. Goście mieli problemy przede wszystkim ze skutecznością - w drugiej połowie zdobyli tylko sześć bramek. Końcówka to zdecydowana przewaga zespołu z Krakowa, który ostatnie 11 minut spotkania wygrał 7:1.