2. liga piłkarzy ręcznych. Minimalna wygrana Buskowianki Busko-Zdrój z AZS Politechniką Świętokrzyską Kielce

PK
W meczu grupy niemistrzowskiej drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Buskowianka Busko-Zdrój wygrała z AZS Politechniką Świętokrzyską Kielce.

Buskowianka Busko-Zdrój - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 22:21 (11:14)

Buskowianka: Smagór, Duda - Żarnowski 4, Obłąk 2, Szustak 3, Bąk 5 (4), Maj, Kwieciński 1, Glita 3 (1), D. Kubisztal 4.

Politechnika: Spytek, Godzwon - Wołowiec 6, Nawara 1, Banasik 2 (1), Litwin, Pajączkowski, Rączka 7 (1), Klimek, Żaba-Żabiński, Mazur, Pobocha 1, Grdeń 4.

Mecz miał podteksty, bo w ekipie Buskowianki gra kilku byłych zawodników Politechniki, a trenerem gospodarzy jest również były gracz "akademików", Zygmunt Kamys. Politechnika w tym sezonie nie zdobyła jeszcze ani jednego punktu, ale w Busku była tego bliska.

Początek spotkania przebiegał z lekką przewagą miejscowych, którzy w 11 minucie prowadzili 5:2. Jednak drużyna trenera Pawła Sieczki szybko doprowadziła do remisu, w 16 minucie objęła prowadzenie 7:6, a w końcówce tej części gry nieoczekiwanie powiększyła prowadzenie do trzech bramek.

W 33 minucie goście wygrywali już 15:11, ale tym razem Buskowianka szybko odrobiła stratę (42 minuta, 15:15). Końcówka należała do zespołu z Buska, który w 52 minucie wygrywał 20:17. Ale kielczanie do końca mogli mieć nadzieję na doprowadzenie do rzutów karnych, bo kilka razy zmniejszali straty do jednego gola.

SZOKUJĄCA DEKLARACJA BOGDANA WENTY SPRZED LAT. „CHCĘ ODDAĆ OKO BIELECKIEMU”