2. liga piłkarzy ręcznych. Niełatwy, ale wygrany mecz Wisły Sandomierz

W meczu pierwszej kolejki drugiej ligi piłkarzy ręcznych, MOSiR Bochnia przegrał z Wisłą Sandomierz.

MOSiR Bochnia - Wisła Sandomierz 24:27 (15:12)

Wisła: Skowron, Pęgielski, Ciepliński - Białkowski 8, Cupisz 5, Pawelczyk 5 (4), Kabata 3, Malinowski 3, Werstler 2, Rusin 1, Solon, Szklarski, Statuch.

W pierwszej połowie przeważali gospodarze. Zawodnicy Wisły słabo grali w obronie, a w ataku marnowali pozycje sam na sam z bramkarzem. MOSiR w 11 minucie prowadził 7:4, wprawdzie w 16 minucie był remis 8:8, ale bochnianie od tego momentu mieli serie czterech trafień.

Po przerwie trener gości Adam Węgrzynowski zmienił system gry w defensywie i szybko przyniosło to efekt. W 43 minucie Wisła wygrywała 19:18. W końcówce dobrze spisywali się młodzi "wiślacy" - Stanisław Malinowski, Mateusz Kabata i bramkarz Krzysztof Pęgielski. Decydujący moment nastąpił po 54 minucie, kiedy był remis 22:22. Sandomierzanie zdobyli cztery bramki z rzędu i zapewnili sobie wygraną. Z ośmiu ostatnich bramek naszego zespołu w tym spotkaniu cztery rzucił Tomasz Cupisz, a trzy Malinowski.

SZOKUJĄCA DEKLARACJA BOGDANA WENTY SPRZED LAT. „CHCĘ ODDAĆ OKO BIELECKIEMU”