Karolina Zielonka
Anna Benicewicz-Miazga
W meczu drugiej kolejki drugiej ligi piłkarzy ręcznych, SMS ZPRP III Kielce wygrała z Jedynką Myślenice. To są pierwsze punkty tej drużyny w rozgrywkach, a SMS zdobyła je "chrzcząc" nową halę przy ulicy Jagiellońskiej 90.

SMS ZPRP III Kielce - Jedynka Myślenice 30:19 (14:9)

SMS ZPRP III: Poźniak, Szczepanik, Jastrzębski – Będzikowski 6, Makuła 1, Wiaderny 3, Świt 2, Antolak, Kacprzyński 3, Majchrzak 2, Jarosz 5, Stempin 6, Grzybowski 2.

Jedynka: Piwowarczyk, Ajchler – Kromka, Przała 2, Róg 1, Koloch, Skałka 6, Suder, Łatas 1, Chmielarczyk 1, Wiechniak, Dziatowiec 6, Dyczkowski, Bieniek, Bała 2.

Bardzo nerwowo spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy robili proste błędy i pozwolili przeciwnikom wyjść na prowadzenie 2:0. Wtedy po dokładnym dograniu do środka celnie rzucił Paweł Stempin i od tego momentu SMS zaczęła grać jak równy z równym aż do dwunastej minuty. Wtedy wyszła na dwubramkowe, a za chwilę już trzybramkowe prowadzenie. Jednak zespół z Kielc w sześć minut roztrwonił tę przewagę i dziewięć minut przed końcem połowy był remis 9:9. Wówczas goście zaczęli tracić siły i nie mieli pomysłu na przebicie się przez szczelną obronę kielczan. Dzięki dobrze funkcjonującej defensywie połączonej ze skutecznością w ataku, podopieczni Zygmunta Kamysa po trzydziestu minutach prowadzili 14:9.

Choć drugą część spotkania oba zespoły rozpoczęły od niecelnych rzutów, to nie wpłynęło to na końcowy wynik spotkania. Defensywa kielczan nadal funkcjonowała bardzo dobrze, a na kole świetnie spisywał się Stempin, który oblegany był przez dwóch, a czasami trzech zawodników, to i tak zdobywał bramki. Jedynym mankamentem, który pojawił się w grze gospodarzy, to stracony gol, gdy goście grali w podwójnym osłabieniu. Zespół z Myślenic nadal szukał patentu na przebicie się przez obronę, skonstruowanie ataku dającego bramkę, ale bez większego efektu.