2 liga piłkarzy ręcznych. Pierwsze zwycięstwo AZS Politechniki Świętokrzyskiej Kielce!

W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce wygrała ze Stalą II Mielec.

AZS Politechnika Św. Kielce - Stal II Mielec 28:20 (11:12)

AZS Politechnika:Grot, Kość - Wołowiec 2, Nawara 2, Pobocha 1, Litwin 4, Pajączkowski 6, Rączka 6 (1), Klimek, Żaba-Żabiński 1, Mazur 4, Kurek, Banasik 1, Grdeń, Godzisz 1.

Zamykający tabelę grupy A drugiej ligi kielczanie odnieśli pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach, pokonując przedostatnie w klasyfikacji rezerwy Stali Mielec. Nie poprawi to ich pozycji, bo mielczanie mają ciągle trzy punkty więcej.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy jednak potem grali nieskutecznie, zmarnowali między innymi dwa rzuty karne. W 17 minucie przegrywali 4:7, w 24 - 6:10. W 25 minucie było 9:12, ale "akademicy" zdobyli przed przerwą dwie bramki, po niej dołożyli pięć kolejnych i w 37 minucie wygrywali 16:12. Potem prowadzenie kilka razy się zmieniało, ale od stanu 18:19 w 46 minucie zespół trenera Pawła Sieczki znów miał serię, tym razem sześciu trafień z rzędu, co rozstrzygnęło spotkanie.