2. liga piłkarzy ręcznych. Porażka rezerw PGE VIVE Kielce z Viretem Zawiercie

W zaległym meczu pierwszej kolejki grupy mistrzowskiej 2. ligi piłkarzy ręcznych, PGE VIVE II Kielce przegrało z Viretem CMC Zawiercie.

PGE VIVE II Kielce - Viret CMC Zawiercie 26:30 (11:14)

PGE VIVE II: Wałach, Pietrzyk - Pinda 6 (1), Siołek 2, Murzec 3, Cieszkowski, Rękas, Kordos 4, Urbanowski 1, Żmudzki 1, Balawejder, Szaniawski, Wójcik 2, Radomski 2, Surgiel 3, Zdziech 2.

Kielczanie bardzo nieskutecznie rozpoczęli mecz i w 8. minucie przegrywali 0:6. Mimo że w pierwszej połowie gospodarze zmarnowali trzy rzuty karne (a w drugiej czwartego), to powoli odrabiali straty. W 24 minucie doprowadzili do remisu 9:9, ale od stanu 10;10 stracili cztery bramki z rzędu.

Początek drugiej połowy to znów lekka przewaga rezerw PGE VIVE, które w 40 minucie pierwszy raz wyszły na prowadzenie (18:17). Jak się okazało - ostatni, bo bardziej doświadczeni rywale odpowiedzieli serią trzech trafień. Zespół z Kielc jeszcze dwa razy zdołał doprowadzić do remisu, ostatni raz w 49 minucie (21:21), jednak od tego momentu Viret znów zdobył trzy gole z rzędu i w końcówce meczu kontrolował wynik.