2. liga piłkarzy ręcznych. Rezerwy PGE VIVE Kielce nie rzuciły pięciu karnych i wygrały w Zabrzu

W meczu trzeciej kolejki drugiej ligi piłkarzy ręcznych, SPR Górnik Zabrze przegrał z PGE VIVE II Kielce.

SPR Górnik Zabrze - PGE VIVE II Kielce 25:28 (9:13)

PGE VIVE II: Wałach - Górski 1, Murzec 4, Czerwiński 8 (1), Kordos, Urbanowski, Szaniawski 4, Wójcik 3 (3), Radomski 1, Surgiel 4 (1), Zdziech 3 (1).

Rezerwy mistrzów Polski nie rzuciły w tym meczu aż pięciu karnych (na 11 wykonywanych), a mimo to w miarę spokojnie wygrały mecz. Wprawdzie zabrzanie zaczęli od prowadzenia 4:1 w 9 minucie, ale w 14 minucie był już remis 5:5, a od stanu 9:8 dla gospodarzy w 22 minucie kielczanie zdobyli pięć bramek z rzędu. Bardzo dobrze bronił Miłosz Wałach, który dzień wcześniej w meczu pierwszej drużyny miał 54-procentową skuteczność, a w Zabrzu poprzestał na 44 procentach, ale w niedzielę bronił przez cały mecz. Z Górnikiem zagrał także Cezary Surgiel, który dzień wcześniej zadebiutował w drużynie seniorów.

W drugiej połowie kielczanie w zasadzie kontrolowali przebieg gry, poza fragmentem między 39 a 49 minutą, kiedy popełnili kilka błędów i drużyna ze Śląska zmniejszyła straty do jednej bramki różnicy (21:22). Drużyna trenera Aleksandra Litowskiego w tym momencie odpowiedziała trzema bramkami z rzędu i doholowała prowadzenie do końca spotkania. Z dobrej strony pokazał się zdobywca ośmiu bramek dla PGE VIVE II, Mateusz Czerwiński.

SZOKUJĄCA DEKLARACJA BOGDANA WENTY SPRZED LAT. „CHCĘ ODDAĆ OKO BIELECKIEMU”