2. liga piłkarzy ręcznych. Rezerwy PGE VIVE Kielce pokonały lidera. I to na wyjeździe!

W zaległym meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec przegrało z PGE VIVE II Kielce.

ZOBACZ>>> Kolejny junior PGE VIVE Kielce zadebiutuje w pierwszym zespole

Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec - PGE VIVE II Kielce 20:23 (9:8)

PGE VIVE II: Wałach, Kuczkowski - Pinda 3, Siołek 3, Murzec 2, Cieszkowski, Rękas, Czerwiński 2, Kordos 1, Urbanowski, Żmudzki, Szaniawski 2, Wójcik 3, Zdziech 7 (2).

ZOBACZ>>> PGE VIVE Kielce podpisało kontrakt z 18-letnim obrotowym z SMS Gdańsk

Był to zaległy mecz ostatniej kolejki rundy zasadniczej. Obie drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans do grona zespołów, które będą walczyły o awans do pierwszej ligi - sosnowiczanie zajęli w grupie pierwsze, a kielczanie trzecie miejsce.

Zawodnicy rezerw PGE VIVE mieli w nogach i rękach trzy rozegrane podczas weekendu mecze 1/8 mistrzostw Polski juniorów. W składzie Zagłębia jest kilku bardzo doświadczonych zawodników, jak Rafał Ratuszniak, Damian Biernacki, czy Marceli Migała. Dwaj ostatni mają za sobą wiele sezonów w Superlidze.

ZOBACZ>>> Kadrowe trzęsienie ziemi u rywala PGE VIVE Kielce

Pierwsza połowa przebiegała pod lekkie dyktando gospodarzy, goście kilka razy doprowadzali do remisu. Sytuacja zaczęła się zmieniać po przerwie. W 39 minucie zespół trenera Aleksandra Litowskiego wyszedł na prowadzenie (12:11), a w 43 minucie wygrywał 15:12. Trzy-, czterobramkowe prowadzenie Żółto-Biało-Niebieskich utrzymało się już do końca spotkania.

Nowy gracz PGE VIVE Kielce znów zaszalał! 11 goli, 7 asyst!

- Mecz nie miał już żadnej stawki, więc może dlatego chłopcy zagrali na luzie. Bardzo dobrze wyglądała nasza obrona, dużo piłek odbił w bramce Miłosz Wałach. Zderzenie się z tak mocnym fizycznie i doświadczonym rywalem było bardzo pożyteczne przed czekającym nas ćwierćfinałem mistrzostw Polski juniorów - powiedział trener rezerw kieleckiego klubu, Aleksander Litowski.

Grupa walcząca o awans do pierwszej ligi rozpocznie rozgrywki w weekend 29 lutego - 1 marca.