2. liga piłkarzy ręcznych. SMS ZPRP II Kielce powalczyła z Viretem CMC Zawiercie

W meczu grupy mistrzowskiej 2. ligi piłkarzy ręcznych, SMS ZPRP II Kielce przegrała z Viretem CMC Zawiercie.

SMS ZPRP II Kielce - Viret CMC Zawiercie 28:30 (12:17)
SMS ZPRP II: Kaczmarczyk, Ałaj - Gołda, Walczyk 1 (1), Kolano 1, Czarnecki, Kosiba 4, Bączek 6, Głuszczenko 5 (1), Kapela 1, Graczyk 3, Ruhnke 4, Rosowski 1, Domagała 2.

SMS rozpoczęła mecz z bardziej doświadczonym rywalem bardzo dobrze i w 9 minucie prowadziła 6:2. Od tego jednak momentu kielczanie zupełnie stanęli i kolejne 11 minut gry przegrali 1:8. Viret przed przerwą jeszcze powiększył prowadzenie, schodząc do szatni prowadził różnicą pięciu bramek.

Mimo to w drugiej połowie gospodarze nawiązali walkę z rywalami. W 42 minucie przegrywali tylko 19:21, a dziesięć minut później zbliżyli się na różnicę jednego gola - 24:25. W końcówce drużyna trenera Mariusza Jurasika dwa razy zdobywała kontaktowego gola - w 59 minucie było 27:28, a minutę przed końcem - 28:29. Goście w ostatnich sekundach zdobyli jednak rozstrzygającego gola.