2. liga piłkarzy ręcznych. SMS ZPRP III Kielce zajęła 12. miejsce

Piłkarze ręczni SMS ZPRP III Kielce zajęli 12. miejsce w rozgrywkach drugiej ligi. Najmłodszy rocznik kieleckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego jedną bramką przegrał dwumecz o 11. miejsce z Orłem Przeworsk.

Orzeł Przeworsk - SMS ZPRP III Kielce 28:29 (13:12) i 28:26 (13:13)

SMS ZPRP III : Poźniak, Szczepanik, Jastrzębski - Głuszczenko 3, -, Będzikowski 6 (1), 5 (1), Makuła 2, 0, Wiaderny 4 (1), 3, Wiatrzyk 2, 1, Antolak 0, 0, Michałowicz 6 (2), 6, Kacprzyński 3, 5, Majchrzak 2, 3 (1), Kotliński 1, 2, Grzybowski 0, 1.

Oba mecze odbyły się w Przeworsku i oba były bardzo wyrównane. W pierwszym, rozegranym w piątek, tuż po przerwie Orzeł objął trzybramkowe prowadzenie (15:12 w 32 minucie), ale w 43 minucie zespół z Kielc wygrywał 19:17. Do końca spotkania drużyna z Przeworska tylko raz doprowadziła do remisu (25:25 w 55 minucie), ale SMS odpowiedziała dwoma golami i utrzymała prowadzenie do końca.

W sobotnim rewanżu, przez większość pierwszej połowy przeważali gospodarze, który w 22 minucie wygrywali 10:6, ale końcówka tej części gry należała do SMS. Podobnie było po przerwie, Orzeł odskakiwał, zespół z Kielc doprowadzał do remisu. W 53 minucie ekipa z Przeworska odskoczyła na 25:20. Goście w 59 minucie zmniejszyli straty do jednego gola (27:26), ale w ostatniej minucie o dwubramkowej wygranej miejscowych zadecydował skutecznie wykonany rzut karny.