Karolina Zielonka
Sławomir Stachura
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, SMS ZPRP Kielce wygrała z Siódemką Mysłowice.

SMS ZPRP Kielce – Siódemka Mysłowice 27:26 (15:14)

SMS ZPRP I: Nowak, Kaczmarczyk, Zacharski – Gołda 2, Walczyk 1, Schabowski 1, Kolano 4, Czarnecki 1, Brzeziński 3, Bienenda 1, Leśniak 6, Czekaj 1, Pawłowski 2, Winiarczuk 3, Czaja 2.

ZOBACZ>>> Sześciu z PGE VIVE Kielce na mundialu. Czy wszystko o nich wiesz? [UNIKALNE ZDJĘCIA]

Pierwsza połowa spotkania była niezwykle wyrównana. Oba zespoły grały bramka za bramkę. Dopiero w dwudziestej minucie zespół z Mysłowic zaczął wyżej prowadzić, ale na krótko. Po golach Artura Bienendy i Kacpra Kolano to kielczanie zbudowali korzystną dla siebie różnicę punktową.

Drugie trzydzieści minut lepiej rozpoczął zespół gości. Jednak w bramce SMS ZPRP zameldował się Kacper Zacharski, z dystansu rozstrzelał się Jakub Winiarczuk i po chwili podopieczni Rafała Bernackiego prowadzili 22:20.

ZOBACZ>>> Sensacyjna wygrana SMS ZPRP II Kielce. Jej bramkarz był fenomenalny!

Jednak znowu szybko stracili prowadzenie. Chwilowy kryzys przełamał dopiero Daniel Leśniak, ale kielczanie nadal przegrywali dwoma oczkami. Wtedy presji trybun nie wytrzymał zespół z Mysłowic, przepuścił tańczącego pomiędzy obrońcami Winiarczuka, potem pozwoli na fantastyczną wkrętkę w wykonaniu Leśniaka. Takim oto sposobem na tablicy wyników ujrzeliśmy remis 26:26.

Jednak młodzież z SMS jakby nie chciała wygrać zbyt łatwo, nasi zawodnicy otrzymali podwójne wykluczenie i ostatnie dwie minuty musieli grać w osłabieniu. Gospodarze wykorzystywali każdą szansę na zdobycie gola, karnego obronił Gracjan Nowak. Gdy do końca spotkania pozostało 15 sekund, ekipa Siódemki zaczęła grać wysoko w obronie. Jednak to nie pomogło i po nerwowej końcówce triumf odnieśli podopieczni Rafała Bernackiego.

KIEDYŚ PASTWISKO, DZIŚ SUZUKI ARENA. ZOBACZ HISTORIĘ KIELECKIEGO STADIONU [ZDJĘCIA]

OTO NOWE PGE VIVE KIELCE. ZOBACZ ZMIANY I SKŁAD NA SEZON 2018/2019 [ZDJĘCIA]

SŁAWEK SZMAL SKOŃCZYŁ 40 LAT. Zobaczcie „KASĘ”, JAKIEGO NIE ZNACIE [UNIKALNE ZDJĘCIA]

MARIUSZ JURASIK GRAŁ W JEDNEJ DRUŻYNIE Z ANDRZEJEM SUPRONEM. W PIŁKĘ NOŻNĄ.

ŚLUB W PIEKLE. NIEZWYKŁA SESJA FOTOGRAFICZNA PIŁKAREK RĘCZNYCH

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:

Materiał oryginalny: 2. liga piłkarzy ręcznych. SMS ZPRP Kielce wziął przykład z SMS ZPRP II i też po horrorze wygrał jedną bramką - Echo Dnia Świętokrzyskie