2. liga piłkarzy ręcznych. Wisła Sandomierz po trudnym meczu zagra jeszcze trudniejszy

Od wyjazdowego zwycięstwa z MOSiR Bochnia 27:24 rozpoczęła sezon drugoligowa Wisła Sandomierz. To nie był łatwy mecz dla drużyny trenera Adama Węgrzynowskiego, a w najbliższą sobotę czeka ją jeszcze trudniejszy.

Pojedynek w Bochni goście zaczęli od kiepskiej gry w defensywie i marnowania sytuacji sam na sam z bramkarzem. W efekcie MOSiR w 11 minucie prowadził 7:4. Wprawdzie w 16 minucie był remis 8:8, ale bochnianie od tego momentu mieli serię czterech trafień. Drużyna z Bochni do przerwy prowadziła 15:12.

W drugiej połowie kibice oglądali jakby inny mecz. Wisła zmieniła ustawienie obrony, jej defensorzy grali bardziej agresywnie i rywalom od razu trudniej zdobywało się bramki. W 41 minucie sandomierzanie doprowadzili do remisu 18:18, ale jeszcze do 54 minuty (22:22) MOSiR mógł mieć nadzieje na korzystny wynik. Nasi szczypiorniści pozbawili ich, zdobywając od tego momentu cztery bramki z rzędu.

W najbliższą sobotę „wiślacy” znów zagrają na wyjeździe. Tym razem zmierzą się z trudniejszym rywalem, bo z AZS AGH Kraków, który w poprzednich rozgrywkach niemal do ostatniej chwili bił się o awans do pierwszej ligi, zajmując ostatecznie w rozgrywkach trzecie miejsce, tuż za Wisłą.

Mający i tak mocny skład, z kilkoma zawodnikami ogranymi w pierwszej lidze, przed sezonem 2019/20 krakowianie poczynili kilka wzmocnień. Do drużyny trafili lewy rozgrywający Mikołaj Wójcik z AZS UJK Kielce, prawoskrzydłowy Michał Gasin z MT-S Chrzanów, prawy rozgrywający Jacek Sikora z Siódemki Mysłowice, środkowy rozgrywający Rafał Szopa z Wandy Kraków, po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją do zespołu wrócił lewoskrzydłowy Sławomir Karwowski.

Początek spotkania w Krakowie o godzinie 18. Sandomierscy kibice pierwszy raz w tym sezonie obejrzą mecz Wisły w niedzielę, 6 października, kiedy o godzinie 15 w hali przy ulicy Patkowskiego podejmie ona Orła Przeworsk.

SZOKUJĄCA DEKLARACJA BOGDANA WENTY SPRZED LAT. „CHCĘ ODDAĆ OKO BIELECKIEMU”