2. liga piłkarzy ręcznych. Wisła Sandomierz pokonała Politechnikę Świętokrzyską Kielce

W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Wisła Sandomierz wygrała z AZS Politechniką Świętokrzyską Kielce.

Wisła Sandomierz - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 32:28 (17:11)

Wisła: Skowron, Pęgielski, Ciepiliński - Solon 3, Szklarski 6, Kabata, Białkowski 2, Rusin 1, Statuch, Malinowski 5, Pawelczyk 3 (1), Werstler 6, Cupisz 4 (2), Sadecki 2.

AZS Politechnika:: Kość, Łagoźny - Wołowiec, Nawara 1, A. Kosak, M. Kosak 2, Litwin, Pajączkowski, Rączka 9 (5), Klimek 2, Żaba-Żabiński, Mazur 5, Banasik 2, Grdeń 4, Wojciechowski 3 (1).

Mecz odbył się o nietypowej porze - o 11 rano, bo wieczorem czterech zawodników z Sandomierza szło na studniówki. Wisła odniosła w miarę pewne zwycięstwo, ale młody zespół Politechniki (w tym meczu zadebiutowało dwóch kolejnych 17-latków, bramkarz Eryk Łagoźny i rozgrywający Krystian Wojciechowski) pokazał się z dobrej strony, szczególnie w drugiej połowie.

W pierwszej przewaga sandomierzan była dość wyraźna. Szybko objęli oni kilkubramkowe prowadzenie - w 11 minucie było 6:2, w 19 - 11:4.

Po przerwie kielczanie zagrali odważniej i przede wszystkim skuteczniej. W 40 minucie Wisła prowadziła tylko 20:18. Odskoczyła na 26:20, ale po serii czterech bramek z rzędu Politechniki w 56 minucie było tylko 28:25. W końcówce bardziej doświadczeni gospodarze utrzymali prowadzenie.