W zaległym meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Wisła Sandomierz wygrała z SMS ZPRP Kielce.

Wisła Sandomierz - SMS ZPRP Kielce 35:30 (17:17)

Wisła:Skowron, Pęgielski, Ciepliński - Solon 4, Szklarski, Kabata 2, Żelazny, Białkowski 7, Rusin 5 (4), Statuch 1, Malinowski, Werstler 9, Cupisz 5, Sadecki 2.

SMS ZPRP II: Nowak, Trojanowski, Ałaj - Kosiba, Pacuła 4 (2), Węgielewski 3, Głuszczenko 5, Kapela 3, Graczyk 6, Ruhnke 4, Tomczak 2, Rosowski 3.

Mecz stał na dobrym poziomie. Kielczanie przyjechali z tylko dziewięcioma zawodnikami z pola, ale w pierwszej połowie prowadzili wyrównaną walkę.Na początku udało im się zaskoczyć „wiślaków” szybkimi akcjami, co dało im prowadzenie 5:1.

O wyniku meczu zadecydował początek drugiej połowy. Kilka piłek odbił bramkarz Paweł Ciepliński, Wisła uruchomiła kontratak i od stanu 18:18 zdobyła pięć bramek z rzędu, z czego trzy rzucił Sebastian Werstler.

- Od tego momentu uspokoiliśmy grę i zaczęliśmy kontrolować wynik. Trenerowi SMS, Mariuszowi Jurasikowi, dobry efekt przynosiła gra 7 na 6, ale potrafiliśmy na to odpowiedzieć - mówił trener Wisły, Adam Węgrzynowski. W 51 minucie sandomierzanie prowadzili 34:25.