2. liga piłkarzy ręcznych. Wisła Sandomierz zaczęła grę w grupie mistrzowskiej od wygranej nad SMS II ZPRP Kielce

W meczu 2. ligi piłkarzy ręcznych, Wisła Sandomierz wygrała z SMS II ZPRP Kielce.

Wisła Sandomierz - SMS II ZPRP Kielce 34:25 (20:12)

Wisła: Skowron, Pęgielski 1 - Solon, Szklarski 6, Kabata, Białkowski 1, Rusin 3, Statuch, Malinowski 1, Pawelczyk 5 (1), Werstler 9, Cupisz 6, Sadecki 2.

SMS ZPRP II: Poźniak, Jastrzębski - Czekaj 1, Kosiba, Pacuła 4 (1), Głuszczenko 3, Graczyk 3, Ruhnke 7 (1), Rosowski 1, Domagała 3, Antolak 1, Michałowicz, Majchrzak 2.

W rundzie zasadniczej te zespoły rozegrały ze sobą dwa wyrównane mecze, tym razem przewaga bardziej doświadczonych "wiślaków" była wyraźniejsza. Gospodarze, grając mocno w obronie, często kontrując i skutecznie rozgrywając ataki pozycyjne, szybko zbudowali przewagę. Od stanu 2:2 zdobyli trzy bramki z rzędu. Jeszcze w 13 minucie sandomierzanie wygrywali wprawdzie tylko 6:5, ale od tego momentu rzucili sześć bramek z rzędu (serię trzech trafień miał Tomasz Cupisz) i w 17 minucie wygrywali 12:5. Drużyna trenera Adama Węgrzynowskiego powiększyła przewagę w końcówce pierwszej części gry - jej ostatnie cztery minuty wygrała 4:1.

Podobnie wyglądała druga połowa. Długo przewaga Wisły wahała się między sześcioma a dziewięcioma golami różnicy, jeszcze w 56 minucie było 31:25, ale miejscowi znów byli bardzo skuteczni w końcówce, zdobywając trzy ostatnie gole w tym spotkaniu.

POZNAJ KIELECKIE WAGS – PIĘKNE ŻONY I PARTNERKI PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

MARIUSZ JURASIK I GRZEGORZ TKACZYK POBIEGLI WŚRÓD GWIAZD [ZDJĘCIA]

ZOBACZ PIĘKNE KIBICKI NA MECZACH PIŁKI RĘCZNEJ [ZDJĘCIA]

TEN MECZ WYCISNĄŁ ŁZY. GWIAZDY PIŁKI RĘCZNEJ ZAGRAŁY DLA 4-LETNIEGO SEBASTIANA Z BUSKA